خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 07 آذر 1399
برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1944164 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

طنین الله اکبری که تکرار نشد

باشگاه خبرنگاران | استان‌ها | یکشنبه، 02 آذر 1399 - 18:43
استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی چهره‌ای تکرارنشدنی است که صدای ملکوتی و دلنشین وی همواره در مساجد، تکیه‌ها و خانه اردبیلی‌ها خواهد پیچید.
زينب،سليم،مداحي،اردبيلي،اردبيل،عشق،نواي،شيخ،حضرت،عباراتي،اذا ...

خلاصه خبر

عشق و ارادت به ائمه اطهار به خصوص حضرت امام حسین (ع) و یاران با وفایش سبب شده تا شهر دارالارشاد اردبیل مادحین و شاعران پرتوان و بی نظیری را پرورش داده و تقدیم مکتب عاشورا کند و به عبارتی دیگر اردبیل مهد نوحه‌خوانان و مرثیه سرایانی است که با خلوص نیت و عشق و ارادت ویژه برای ائمه اطهار (ع) مرثیه می‌سرایند.
از صدای اذان ملکوتی رحیم موذن‌زاده اردبیلی که نوازشگر روح و جان آدمی است تا صوت دلنشین سلیم موذن‌زاده اردبیلی که «زینب، زینب» را می‌سراید همه از زادگاهی می‌پیچد که عشق و اول و آخر مردمانش سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) است.
حنجره موروثی خاندان مؤذن‌زاده‌
برای نمونه نوحه «زینب، زینب» ضمن اجرای صوتی و لحنی بسیار فاخر، دارای «شعری سلیم» است که هم گویای مصیبت وارده بر حضرت زینب است و هم حقیقت وجودی «زینت امیرالمؤمنین» را بیان می‌کند.
عباراتی همچون «کنز حیا»، «کان وفا»، «روح با ایمان»، «نشان زهرا (س)» و «محبوبه جانان» در وصف زینب کبری (س) مبین حقیقت وجودی آن بانوی بزرگ اسلام است که در شعر وجود دارد و در کنار آن، ام‌المصائب بودن آن حضرت در عباراتی همچون «درد آشنا»، «غرق بلا» و «قهرمان غم» تجلی یافته است.

سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1944164 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.