خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 آذر 1399
برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1943198 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

آب به بستر تالاب بختگان رسید

مهر | استان‌ها | یکشنبه، 02 آذر 1399 - 18:12
شیراز- حقابه تالاب و دریاچه بختگان امروز پس از گذشت ۸ روز رهاسازی از سد درودزن، به بستر این تالاب رسید.
تالاب،بختگان،زيست،آب،محيط،حفاظت،فارس،استان،رودخانه،حقابه،آبه ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری مهر، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بیان داشت: طول مسیر رودخانه کُر تا تالاب بختگان ۱۹۲ کیلومتر بود که امروز، یکشنبه پس از گذشت حدود ۸ روز از زمان رها سازی، به تالاب بختگان رسید و کام تلخ تالاب و دوست داران محیط زیست را شیرین کرد.
وی با ابراز خرسندی از اقدامات انجام شده از سوی محیط زیست و شرکت آب منطقه‌ای به منظور آماده سازی رودخانه کر از طریق عملیات لایروبی در مصب رودخانه و پایش لحظه‌ای امسال اذعان داشت: حق آبه تالاب به صورت بهینه و با کمترین اتلاف به تالاب بختگان رسیده است و این پایش همچنان تا پایان این عملیات مدیریت و ادامه خواهد یافت و امیدواریم همانند سال‌های پر آبی شاهد حضور و زاد آوری پرندگان مهاجر به خصوص گونه شاخص فلامینگو باشیم.
این تالاب در شهرستان‌های نی ریز و بختگان در شرق استان فارس واقع شده است.

سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1943198 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.