خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 آذر 1399
برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1938473 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

کشت گلخانه ای ضامن اشتغال پایدارهمدان/۲۱۰هکتارگلخانه احداث می شود

مهر | استان‌ها | یکشنبه، 02 آذر 1399 - 18:02
همدان-کشت گلخانه ای در قیاس با کشت سنتی ۱۰ برابر بهره وری دارد و همین امتیاز سبب شده در سند راهبردی توسعه استان همدان برای افزودن ۲۱۰ هکتار به مساحت گلخانه‌های این استان برنامه ریزی شود.
همدان،استان،كشت،كشاورزي،هكتار،توليد،جهاد،محصولات،باغباني،مدي ...

خلاصه خبر

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی استان همدان عنوان کرد: تولید محصول کشاورزی سالم، ارگانیک و بهداشتی در فضای گلخانه‌ای به مراتب ساده‌تر از فضای باز است چراکه می‌توان در فضایی ایزوله در گلخانه‌ها با استفاده از عوامل بیولوژیکی وارد فعالیت تولیدی شد.
مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه طی ۱۵ سال منتهی به سال ۱۳۹۷، سالانه حدود ۵.۹ هکتار به سطح گلخانه‌های استان همدان افزوده شده است، عنوان کرد: با توجه به برنامه سند راهبردی و عملیاتی سه ساله استان همدان (۱۳۹۸-۱۴۰۰) مقرر شده تا جهش ویژه ای در برنامه‌های استان همدان به لحاظ توسعه کشت گلخانه‌ای شاهد باشیم.
توسعه کشت گلخانه‌ای در استان همدان بالغ بر یک هزار و ۴۰۰ هکتار زمین را آزاد و بهره وری را نیز افزایش داد مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه برای تولید این محصولات در فضای باز نیازمند یک هزار و ۴۰۰ هکتار زمین مرغوب و کِلاس آ بودیم، افزود: با توسعه کشت گلخانه‌ای توانستیم بالغ بر یک هزار و ۴۰۰ هکتار زمین را آزادسازی و بهره وری را نیز افزایش دهیم.
بهره برداری ۵۰۰ هکتار مجتمع گلخانه‌ای در استان همدان تا دو سال آینده
تا پایان سال ۱۴۰۰ طبق سند راهبردی و عملیاتی سه ساله استان همدان بیش از ۲۱۰ هکتار به مساحت گلخانه‌ای استان همدان افزوده خواهد شد مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه این تسهیلات یارانه دار در ردیف‌های متفاوت (۶ تا ۱۸ درصد سود بانکی) برای حمایت از کشت گلخانه‌ای در استان همدان در نظر گرفته شده است، گفت: تا پایان سال ۱۴۰۰ طبق سند راهبردی و عملیاتی سه ساله استان همدان بیش از ۲۱۰ هکتار به مساحت گلخانه‌ای استان همدان افزوده خواهد شد ضمن اینکه تا پایان سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۳۱۰ هکتار به مساحت گلخانه‌های استان همدان افزوده خواهد شد.
مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی استان همدان در بخش پایانی صحبت‌های خود با بیان اینکه احداث شهرک گلخانه‌ای سبزی در استان همدان در دستور کار است، اظهار کرد: بیشتر گلخانه‌های استان همدان در زمینه تولید محصولاتی چون گوجه، خیار و فلفل دلمه‌ای فعال هستند اما از آنجا که که فضای باز شاهد تولیدات سبزیجات برگی در استان همدان به ویژه مرکز استان هستیم، نیاز است تا در تولید سبزی جات برگی گلخانه‌ای در استان همدان نیز قدم‌هایی برداریم.

سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1938473 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.