خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 12 آذر 1399
برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1958502 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

نشریات معیار امتیاز‌دهی و رتبه‌بندی‌ علمی کشورها هستند

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | یکشنبه، 02 آذر 1399 - 17:24
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: نشریات علمی در سطح دنیا اهمیت ویژه‌ای دارند و یکی از معیارهای امتیاز‌دهی و رتبه‌بندی‌ علمی کشورها در دنیا هستند.
نشريات،علمي،ارزيابي،علوم،كارگاه،نشريه،فناوري،رتبه،كميسيون،وز ...

خلاصه خبر

او در ادامه سخنان خود از نشریات علمی درخواست کرد که در داوری‌های مقالات و رعایت حق کپی‌رایت توجه کنند و باید بستری برای توسعه نگارش و انتشار مقالات ترویجی به منظور بهره‌برداری عموم مردم از این مقالات فراهم شود.
او به اقدامات زیرساختی صورت گرفته برای ارزیابی دقیق و رتبه‌بندی نشریات علمی اشاره کرد و افزود: در نظام جدید نشریات علمی، نقش اصلی وزارت علوم، سیاست‌گذاری، تدوین استاندارد‌ها و نظارت بر عملکرد نشریات علمی است و فرایند ایجاد و انتشار نشریه برعهده انجمن‌های علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی و انتشارات دولتی و غیردولتی فعال در حوزه پژوهش و فناوری است.
دهقانی افزود: ارزیابی و رتبه‌بندی نشریات علمی بر اساس ۷ شاخص از جمله انتشار منظم، رعایت ضوابط نشریات، استاندارد بودن زیرساخت‌ها، اطلاعات شناسنامه‌ای نشریه، رعایت آیین‌نامه نگارش، ساختار و کیفیت مقالات بوده و این ۷ شاخص دربردارنده ۵۲ معیار است.

سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1958502 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.