خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 14 مرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

محکومیت اهانت به ساحت پیامبر اکرم (ص) در نامه‌ای به پاپ

ایسنا | فرهنگی و هنری | یکشنبه، 02 آذر 1399 - 16:53
آیت‌الله ابوالقاسم علیدوست رئیس انجمن فقه و حقوق اسلامی حوزه علمیه قم در نامه‌ای خطاب به پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان خطاب به ایشان خاطرنشان کرد: از حضرتعالی به عنوان رهبر کاتولیک‌های جهان انتظار دارد، با توجه به تعالیم الهی، ارزش‌های انسانی و نیز قواعد و اسناد حقوق بین‌الملل، انتشار کاریکاتورهای اهانت آمیز به پیامبر اکرم حضرت محمد مصطفی(ص) و نیز بیانات نفرت پراکنانه رییس جمهور فرانسه در حمایت از انتشار آن را محکوم کنید.
حقوق،الهي،اسلامي،مقدسات،اهانت،حضرت،اديان،بشر،ماده،پيامبران،ف ...

خلاصه خبر

اما زهی افسوس که نه تعالیم مذکور و نه اسناد متعدد بین‌المللی در خصوص ممنوعیت اهانت به مقدسات مذهبی، مخصوصا پیامبران الهی، مانع جریحه­‌دار کردن احساسات میلیاردها مسلمان نشده است و با اهانت به پیامبر همه انسان­ها و حمایت­‌های سیاسی از آن، عهد با خدای متعال در اطاعت از فرامین او از یک سو و عهد جامعه بشری با یکدیگر در احترام به معاهدات و میثاق­‌های منعقده فیما بین از سوی دیگر آشکارا و بی­‌پروا زیر پا نهاده شده است.
به محضر جنابعالی این مطلب نیز تقدیم می­‌گردد که اهانت به مقدسات ادیان الهی از آنجا که در شریعت اسلامی به صراحت حرام دانسته شده و تکریم انبیاء الهی و بندگان صالح خداوند مانند حضرت عیسی و حضرت مریم عذرا –که درود خداوند بر آنها باد- لازم شمرده شده است.
اگر عمل مزبور در اقدامی مشابه نسبت به سایر انبیاء و بندگان نیک خداوند و مقدسات سایر ادیان نیز صورت می‌­پذیرفت،جامعه ایمانی ایران و انجمن فقه و حقوق اسلامی حوزه علمیه قم در کنار سایر نهادهای دینی علاوه بر تحت پیگیرد قانونی­ قرارگرفتن آن عمل توسط نهادهای قضایی کشور جمهوری اسلامی ایران (به موجب ماده ۲۶۲ قانون مجازات اسلامی و ماده ۵۱۳ قانون تعزیرات) به عمل سوء مذکور حسب وظیفه شرعی خویش واکنش مناسب ارائه می‌کرد
امروز باید خانه مشترک بشریت را بر اساس صلح و عدالت بنا نهاد، نه پنجه‌ تعرض به مقدسات دیگران افکند.