خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 08 آذر 1399
برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1945727 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

عرضه دارا سوم در آینده نزدیک/ درآمد 320 هزار میلیارد تومانی خصوصی‌سازی در نیمه سال

فارس | برگزیده، اقتصادی | یکشنبه، 02 آذر 1399 - 16:53
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت:بقیه سهام دولت در سه بانک تجارت، ملت و صادرات با عنوان دارا سوم در آینده نزیک عرضه خواهد شد.
بازار،سرمايه،دژپسند،اقتصادي،وزير،تامين،ادامه،دارايي،مالي،امو ...

خلاصه خبر

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت:بقیه سهام دولت در سه بانک تجارت، ملت و صادرات با عنوان دارا سوم در آینده نزیک عرضه خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی از توبیخ، جریمه و سلب صلاحیت مدیران متخلف شرکت‌های بورسی خبر داد و گفت: ادامه سهام دولت در سه بانک تجارت، ملت و صادرات با عنوان دارا سوم در آینده نزیک عرضه خواهد شد.
دژپسند همچنین به اهمیت اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اشاره و اضافه کرد: از سال ۱۳۹۲ که این سیاست‌ها ابلاغ شد هر قدر زمان می‌گذرد بیشتر به کارساز بودن این سیاست‌ها پی می‌بریم.
دژپسند گفت: استفاده از این روش‌ها موجب شد که تا کنون بودجه کشور به گونه‌ای مدیریت شود تا بسیاری از نگرانی‌هایی اقتصاددانان بر طرف شود.
دژپسند اضافه کرد: کوچ نقدینگی به بازار سکه و ارز هم موجب افزایش نرخ‌ها می‌شود.
دژپسند افزود: در کنار این موضوع، متاسفانه در برخی مواقع سوداگران به فضای نا اطمینانی دامن زدند.
دژپسند با بیان اینکه برای جهش تولید و اتکا به داخل باید فضای کسب و کار را بهبود ببخشیم، گفت: باید سرمایه گذاری را در تولید، تسهیل کنیم.
دژپسند با تاکید بر اینکه از منابع صندوق برای تامین بودجه و پرداخت حقوق استفاده نشده است، افزود: امسال فقط ۴ درصد از منابع این صندوق را برداشت کردیم.
* تامین مالی ۳۲۰ هزار میلیارد تومانی اقتصاد از بازار سرمایه در ۶ ماه
دژپسند گفت: بسیاری، ابر تورم را پیش بینی می‌کردیم، اما این گونه نشد.
فرهاد دژپسند در ادامه برنامه نگاه یک افزود: راه‌های فرار مالیاتی را با روش‌های گوناگون می‌بندیم، ولی ۴۰ درصد ارزش افزوده، معاف از مالیات است.
دژپسند گفت: اگر بتوانیم طرح‌های هوشمند سازی را در عرصه مالیات به سرانجام برسانیم بسیاری از فرار‌های مالیاتی بصورت خود کار مسدود خواهد شد.
دژپسند افزود: در مرحله بعد به سراغ مودیان بزرگ رفتیم که توان پرداخت مالیات حتی زودتر از موعد را دارند و به کسب و کار کوچک فشار وارد نکردیم.
وزیر اقتصاد افزود: بخش دیگر تامین بودجه از طریق فروش اوراق و دارایی‌ها است.
دژپسند ادامه داد: بخش قابل توجهی از هزینه‌های دولت آثار بلند مدت دارد.
دژپسند ادامه داد: با فروش واحدهای صندوق قابل معامله بورسی ETF، به نوعی توزیع ثروت می‌کنیم و همچنین تامین مالی دولت را هم انجام می‌دهیم.
وی تصریح کرد: بازار سرمایه تنها فروش سهام نیست و سعی کردیم نیازمندی‌های قانون را برای گسیل بنگاه‌ها به بازار سرمایه تامین کنیم تا بنگاه‌ها بهترین مکان برای تامین مالی را بورس بدانند.
دژپسند با اشاره به اینکه به بنگاه‌های بزرگ پیشنهاد تامین مالی از طریق بازار سرمایه را می‌دهیم گفت: تامین مالی از طریق شرکت پروژه و تشکیل شرکت‌های بزرگ مقیاس سهامی عام امکان پذیر است.
دژپسند با اشاره به اینکه بازار سرمایه دارای دو جزء بازار سهام و بازار بدهی است، گفت: اوراق را در بازار بدهی می‌فروشیم و البته بی نیاز از فروش اوراق بدهی نیستیم و دولت به حمایت از بازار سرمایه همیشه نیاز دارد، مخصوصاً زمانی که به سمت بودجه بودن نفت و اقتصاد فعال پیش می‌رویم بازار سرمایه نقش مهمی دارد.
وی تصریح کرد: رفتار حقوقی‌ها در بازار سرمایه دو بخش دارد اول زمانی که بازار با تقاضا روبرو بوده است حقوقی‌ها باید سهام شان را عرضه می‌کردند و اگر عرضه نمی‌کردند باید با آن‌ها برخورد می‌شد و زمانی که مردم به هر دلیلی اقدام به فروش سهام خود کردند حقوقی‌ها نباید عرضه کنند وبه ریزش بازار سرمایه دامن بزنند.
وی افزود: صیانت در بازار سرمایه یعنی نهاد گذاری‌ها و ریل گذاری‌ها متناسب با شرایط صورت پذیرد و زمانی که بازار سهام در حال ریزش بود ما اوراق تبعی را مطرح کردیم که یک نوع حمایت قاطع از سهامداران است.
وزیر اقتصاد افزود: دارا سوم، ادامه سهام دولت در سه بانک تجارت، ملت و صادرات است که در آینده نزیک عرضه خواهد شد.
دژپسند تصریح کرد: امسال موفق شدیم اولین شرکت دانش بنیان را وارد بورس کنیم.
دژپسند ادامه داد: در حال حاضر بازدید‌ها را از افراد می‌گیریم چرا که اصل موضوع گمرک، هوشمند سازی است.
دژپسند با اشاره به اینکه اهلیت در قانون قبلی، فقط اهلیت مالی بوده است گفت: از سال گذشته اهلیت مدیریتی و فنی هم مطرح شده است.

سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1945727 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.