خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 12 آذر 1399
برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1956661 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

عبور وزارت آموزش و پرورش از قانون/ بکارگیری حق‎التدریسی‌ها و آموزشیاران نهضتی بلامانع است

فارس | سیاسی | یکشنبه، 02 آذر 1399 - 15:54
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس گفت: مطابق مصوبه هیات دولت استمرار به کارگیری مشمولان مواد 4 و 5 آیین نامه اجرایی قانون تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی که نمره قبولی در آزمون داخلی کسب نکنند، در صورت نیاز آموزش و پرورش صرفا در سال تحصیلی 1399- 1400 مانعی ندارد.
آموزش،قانون،پرورش،مجلس،آموزشياران،سوادآموزي،نهضت،وزارت،اسلام ...

خلاصه خبر

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنابراین بی توجهی وزارت آموزش و پرورش به قانون استفساریه اعلام شده، شاهد اعتراضات به حق و قانونی حدود 5000 نفر از مشمولین و ذی نفعان، در جهت رسیدگی به مطالباتشان که بعضا از طریق تجمعات روبروی وزارتخانه آموزش و پرورش و ساختمان مجلس بروز می کرد، بودیم.
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از این رو مطابق تکلیف قانونی نمایندگان مجلس و با توجه به وضعیت بحرانی و اپیدمی ویروس کرونا از یک طرف و کمبود معلم در برخی مناطق حوزه انتخابیه ام، اواخر شهریور ماه تذکری به وزیر آموزش و پرورش، مبنی بر اجرای فوری قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش و همچنین اجرای استفساریه تصویبی مصوب اردیبهشت ماه سال 1399را تهیه و تقدیم هیات رئیسه کردم.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: تذکر ارسالی منجر به اصلاح آیین نامه اجرایی موضوع بند 3 ماده واحده قانون الحاق یک ماده به قانون تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش با قید فوریت و خارج از نوبت در هیات دولت شد.
عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر آموزش و پرورش، تصریح کرد: باید توجه داشته باشند که قانون را نمی توان صرفا فقط برای یکسال اجرا کرد چرا که ماهیت قانون استفساریه استناد شده در مصوبه هئیت دولت دائمی می باشد نه موقت.

سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1956661 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.