خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 10 آذر 1399
برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1950969 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

سقوط قریب الوقوع شهر مأرب و تسلط مبارزان یمنی

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | یکشنبه، 02 آذر 1399 - 15:47
یکی از فرماندهان ارشد مزدوران وابسته به عبد ربه منصور هادی با اذعان به شکست مزدوران و نیرو‌های ائتلاف متجاوز به سرکردگی رژیم سعودی از سقوط قریب الوقوع شهر مأرب خبر داده است.
شهر،يمن،ائتلاف،نظامي،الاحمر،پادگان،هادي،نشيني،سعودي،عقب،مردم ...

خلاصه خبر

الاحمر در ادامه، صغیر بن عزیز فرمانده ستاد مشترک نیرو‌های منصور هادی و وابسته به امارات را مقصر دانسته و در مقابل از خود دفاع کرده و گفته است افسرانش در گذشته با وجود قطع شدن حقوقشان با جدیت و مسؤلانه جنگیده‌اند.
الاحمر در ادامه در سخنانی که نشانه یأس و ناامیدی اش از ادامه نبرد کنونی است جنگجویانش را به فروش خانه هایشان تشویق و خاطرنشان کرده، خانه‌هایی که ساخته شده است در صورتی که «حوثی ها» به مأرب حمله کنند آینده‌ای نخواهند داشت.
الاحمر تأیید کرده که از شدت دفاع از این شهر به میزان زیادی کاسته شده است.
این موضع‌گیری الاحمر یک روز پس از آن منتشر می‌شود که نیرو‌های سعودی تعداد زیادی از نفربر‌ها و تجهیزات سنگین نظامی را از پادگان تداوین به مرز‌ها منتقل و عقب نشینی کردند.
پس از آنکه عربستان نیروهایش را در پی موفقیت‌های ارتش و کمیته‌های مردمی در جبهه‌های الجوف و نهم از این جبهه‌ها خارج کرد، هم اکنون شماری از نیرو‌ها و تجهیزات نظامی سعودی در پادگان‌های تدواین و الرویک مستقر هستند.
این منازعه در پی انتصاب‌های نظامی شدت گرفته، زیرا صغیر بن عزیز چند ماه گذشته توانسته است شمار زیادی را در مراکز عالی‌رتبه به کار گمارد و صاحبان این سمت‌ها به رژیم امارات وفادارند.

سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1950969 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.