خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 09 آذر 1399
برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1948433 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

جوزف نای: ترامپ رفت، ترامپیسم خواهد ماند

مشرق | بین‌الملل | یکشنبه، 02 آذر 1399 - 15:41
قدرت،بايدن،ناي،نرم،انتخابات،آمريكا،دولت،رئيس،اوباما،جوزف،شجا ...

خلاصه خبر

به گزارش مشرق، کانال تلگرامی مطالعات پژواک خرد معاصر درباره ترامپیسم نوشت: جوزف ساموئل نای، دانشمند ۸۳ ساله علوم سیاسی و نظریه‌پرداز نئولیبرالیسم در روابط بین‌الملل و مبتکر مفاهیمی چون وابستگی متقابل نامتقارن و پیچیده، قدرت نرم و قدرت هوشمند (توانایی ترکیب قدرت سخت و نرم در یک استراتژی موفق)، که مورد توجه اعضای دولت کلینتون و سپس دولت اوباما قرار گرفت.
جوزف نای به تازگی و پس از شکست دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌ جمهوری با نشریه پراجکت سیندیکیت به گفت‌وگو نشسته و می‌گوید پیام انتخابات آمریکا این است که ترامپیسم حتی بدون ترامپ زنده خواهد ماند.
مهمترین اظهارات جوزف نای در ادامه آمده است:
در صورت انتخاب مجدد ترامپ ، ترمیم کردن آسیب‌های به وارد آمده به نام بین‌المللی، نهادهای چند جانبه و اتحادها بسیار دشوار بود.
سیاست خارجی فقط به قدرت نظامی و اقتصادی ما بستگی ندارد، بلکه به قدرت نرم تولید شده توسط نمونه‌های اخلاقی ما نیز بستگی دارد - قدرت نرمی که طی چهار سال گذشته به شدت افول کرده است.
کاری که آسان نخواهد بود.
مقاماتی مانند ویندمن ممکن است هزینه صداقت و شجاعت را بپردازند، اما آنها همچنین افتخار، عزت و توان خواب با وجدان راحت را به دست آورده‌اند.

سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1948433 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.