خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 آذر 1399
برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1936785 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

دکتر معلمین، ظرفیت مغفول مانده آموزش و پرورش

مهر | اجتماعی و حوادث | یکشنبه، 02 آذر 1399 - 15:41
دکتر معلمین، یعنی معلمانی که با تحصیل تا پایان دوره دکترای تخصصی در رشته خود متبحر شده اند، ظرفیت مغفول مانده در آموزش و پرورش است.
دكتر،معلمين،آموزش،پرورش،تربيت،تدريس،صاحب،علمي،معلمان،علوم،آم ...

خلاصه خبر

در مورد دلیل اول یعنی عدم توجه به کیفیت نیروها بحث‌های مفصل و طویلی وجود دارد که از حوصله ‏این نوشته‬ خارج هست و به ذکر همین نکته باید بسنده کنم که متولیان حوزه ستادی از مرکز تا استان‌ها برنامه‌ای برای استفاده از ظرفیت معلمان صاحب قلم و صاحب اثر و پژوهشگر ندارند و این معلمان هم راه حل را خروج ‏از بدنه آموزش و پرورش می‌دانند.
علاوه بر آنچه که در سطور فوق به عنوان مقدمه بیان شد، آموزش و پرورش ما از بیماری مزمنی به نام سیاست ‏زدگی رنج می‌برد.
دکتر معلمینی که وجود ذی وجودشان، برای آموزش و ‏پرورش فرصت بسیار مغتنم و باارزشی است.
اگر بنا بر شایسته ‏سالاری بود، دکتر معلمین باید در عضویت هیأت علمی و رأس مدیریت مجموعه‌های علمی - پژوهشی آموزش ‏و پرورش از جمله دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش ‏قرار می‌گرفتند؛ نه اینکه با مصاحبه‌های صوری، غیر علمی و غیر حرفه‌ای از پذیرش هیأت علمی دانشگاه ‏فرهنگیان محروم می‌شدند و افرادی از بیرون برای تربیت معلمان آینده به کار گرفته می‌شدند.
افرادی که فاقد ‏سابقه معلمی و تدریس می‌باشند؛ اما برای تربیت معلمان به کار گرفته می‌شوند و آموزش و پرورش ما از این ‏ناحیه دچار خسران بزرگی است که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.
چون متولی و برگزار کننده چنین جلساتی که وزیر به وی مأموریت داده خود از بیرون ‏از مجموعه آموزش و پرورش بوده و نگاهش هم به بیرون از آموزش و پرورش است!
امروزه دکتر معلمین باید بیش از هر زمان دیگری در میدان تصمیم‌گیری و تصمیم سازی آموزش و پرورش ‏مشارکت داشته باشند.
آیا اصلاً دکتر معلمین نیاز به مصاحبه دارند و یا این مراحل بهانه‌ای است برای از میدان به در کردن دکتر معلمین و سپردن دستگاه‌های علمی زیرمجموعه آموزش و پرورش به افرادی ‏بیرون از آموزش و پرورش!!!
به هر حال علاج دردهای امروز آموزش و پرورش در گرو باور توانمندی نیروهای موجود آموزش و پرورش ‏مخصوصا دکتر معلمین می‌باشد.
از طرف دیگر حداقل انتظار دکتر معلمین از مسئولین و دست‌اندرکاران امر ‏مدیریت آموزش و پرورش این است که همسطح دکتر معلمین وزارت علوم دیده شوند!
حال که با پیگیری ‏مجدانه مجلس انقلابی دولت مجبور به ارائه لایحه رتبه بندی معلمان به مجلس می‌باشد، انتظار این است که رتبه ‏ویژه و ممتازی برای دکتر معلمین در نظر گرفته شود تا اختلاف دریافتی دکتر معلمین آموزش و پرورش و دکتر ‏معلمین وزارت علوم نزدیک به هم گردد.

سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1936785 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.