خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 16 آذر 1399
برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1964335 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

وقتی مرغ همسایه غاز می‌شود

باشگاه خبرنگاران | استان‌ها | یکشنبه، 02 آذر 1399 - 15:32
تامین بخشی از مرغ مورد نیاز خراسان شمالی از استان‌های هم جوار، که با قیمتی بالاتر از مرغ داخلی صورت می‌گیرد، سبب افزایش قیمت گوشت مرغ تولیدی و در نتیجه ۲ نرخی شدن آن شده است.
مرغ،گوشت،بازار،تامين،تنظيم،استان،قيمت،نرخي،تن،زنده،بجنورد،اص ...

خلاصه خبر

به ادعای مسئولان، خراسان شمالی تنها استانی است که توزیع گوشت مرغ به قیمت تنظیم بازار را اجرایی کرده است، در این طرح نرخ گوشت مرغ کشتار روز برای هر کیلوگرم ۱۹۷ هزار و ۵۵۰ ریال تعیین شده است.
با توجه به اینکه تامین مرغ به قیمت مصوب، در سایر استان‌ها اجرایی نشده است، مرغ زنده‌ای که از دیگر استان‌ها تامین می‌شود، قیمت بالاتری دارد و به همین علت، گوشت مرغ استحصال شده هم با قیمتی بالاتر از گوشت مرغ تنظیم بازار عرضه می‌شود.
این امر سبب شده تا اکنون گوشت مرغ در بازار استان ۲ نرخی شود.
در این شرایط گوشت مرغ تنظیم بازار تنها در فروشگاه‌های بزرگ توزیع می‌شود و البته در روز‌های اخیر مقادیری از گوشت مرغ تنظیم بازار به اصناف هم داده شده است، اما میزان آن بسیار اندک بوده است.
آشفتگی بازار با ۲ نرخی شدن مرغ
یکی از فروشندگان مرغ در بازار بجنورد گفت: ۲ نرخی شدن گوشت مرغ، بازار را بر هم ریخته است، مردم برای اینکه مرغ ارزان‌تر خریداری کنند به فروشگاه‌ها مراجعه می‌کنند و به همین علت فروش مرغ فروشی‌های بازار بسیار کاهش یافته است.
رحیمی تصریح کرد: برخی مشتریان که از علت ۲ نرخی شدن گوشت مرغ اطلاعی ندارند، کسبه را به گرانفروشی متهم می‌کنند، برای مردم سوال است که چرا هر کیلوگرم گوشت مرغ در فروشگاه‌های بزرگ حدود ۲۰۰ هزار ریال است و همان گوشت در مرغ فروشی‌ها به قیمت ۲۶۰ و یا حتی ۲۸۰ هزار ریال به فروش می‌رسد.
تخلف در بازار گوشت مرغ
یکی دیگر از مرغ فروشان بجنورد در این باره گفت: گوشت مرغ تنظیم بازار به همه بازاریان داده نمی‌شود.
گلایه اصناف بجنورد از توزیع گوشت مرغ در فروشگاه‌ها
قاسم زاده تصریح کرد: با توجه به کم بودن میزان گوشت مرغ تنظیم بازار، مرغ زنده از خارج استان تامین و در استان کشتار می‌شود و این گوشت استحصالی با قیمت بیشتری، توزیع می‌شود.
رئیس اتحادیه صنف لبنیات، قصابان و مرغ فروشان بجنورد افزود: اندک گوشت مرغ تامین شده برای تنظیم بازار هم به فروشگاه‌های بزرگ اختصاص یافت و اکنون واحد‌های صنفی نسبت به این امر معترض هستند.
جهاد کشاورزی مرغ زنده را تامین نکرد
قیمت مصوب خرید مرغ زنده از مرغداران هم به ازای هر کیلوگرم، ۱۳۷ هزار و ۵۵۰ ریال تعیین شده است.

سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1964335 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.