خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 09 آذر 1399
برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1949461 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

کتاب نظماهنگ قرآن؛ ائتلاف لفظ و معنا در کلام وحی منتشر شد

مهر | فرهنگی و هنری، دین و اندیشه | یکشنبه، 02 آذر 1399 - 14:53
کتاب نظماهنگ قرآن؛ ائتلاف لفظ و معنا در کلام وحی تألیف ابوالفضل خوش منش به همت مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) منتشر شد.
قرآن،زبان،لفظ،آهنگ،معنا،هنر،كتاب،حروف،فرهنگستان،وحي

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب «نظماهنگ قرآن؛ ائتلاف لفظ و معنا در کلام وحی» پژوهشی است به قلم ابوالفضل خوش‌منش، دانشیار گروه علوم قرآن و حدیث دانشکده الاهیات دانشگاه تهران.
این اثر که از سوی انتشارات فرهنگستان هنر منتشر شده، به تحلیل شیوایی آوا و آهنگ زبان در آیات و سُور قرآن و نیز ژرفای ظرافت‌های زبانی و موسیقیایی قرآن در بیان معانی وحیانی به زبان عربی مبین پرداخته است.
به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، پژوهشگر در چهار فصل این کتاب، نظماهنگ زبان قرآن را به عنوان آیتِ مستقیمی از جانب خداوند از منظر سازگاری دقیق لفظ و معنا و نظم و انسجامی درونی و منطبق بر قواعد زیباشناسانه زبان عربی، مورد بررسی قرار داده و معتقد است: «آهنگ» در هر زبان از جمله خصوصیاتی است که از کمیت و کیفیت ترکیب حروف آن زبان پدید می‌آید و نیز می‌گوید: «تمام علم و آگاهی‌نامه خداوند، همین قرآن است و تمام این قرآن، همین اعجاز زبان‌اش است و نه چیز دیگری.

سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1949461 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.