خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 07 آذر 1399
برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1944187 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

فروش محصولات غذایی حرام با برچسب «حلال» در اوگاندا

مهر | دین و اندیشه | یکشنبه، 02 آذر 1399 - 14:41
شورای عالی مسلمانان اوگاندا به تولید کنندگان و فروشندگان محصولات غذائی که کالاهای غیر اسلامی و حرام خود را با چسباندن برچسب و اتیکت حلال به فروش می‌رسانند، شدیدا اخطار داد.
حلال،اوگاندا،مسلمانان،حرام،نموده،اسلامي،برچسب،غذايي،ذبح،گوشت ...

خلاصه خبر

نصب لیبل یا برچسب حلال بر بسته هائی که محتوای آنها گوشت دو حیوان حلال و حرام یا ضایعات دیگر می‌باشد و فروش آنها بین مسلمانان اوگاندا و منطقه از جمله ترفندهایی برای جذب مشتری مسلمان می‌باشد.
در مصاحبه‌ای که در روزنامه دولتی نیوویژن منعکس شده است ضمن ارائه تعریفی از حلال و ذبح اسلامی به آن دسته از تولیدکنندگان و فروشندگان که «مواد غذایی غیر شرعی» و «محصولات ضد اسلامی و حرام» را با چسباندن «اتیکت تقلبی حلال» بر روی آنها به منظور جذب مشتری مسلمان به فروش می‌رسانند به شدت اخطار داد.
رئیس اداره حلال شورای عالی مسلمانان اوگاندا که مدیریت آن با مفتی ملی این کشور می‌باشد به تولیدکنندگان و فروشندگان اخطار داد که در صورت نصب تقلبی برچسب حلال، جواز کسب آنها باطل و با تعطیلی مواجه خواهند شد.
با این همه و با ابراز تاسُّف مسلمانان اوگاندا رژیم صهیونیستی اسرائیل از سال‌ها پیش در کامپالا کشتارگاهی مکانیزه تحت عنوان " Fresh Cuts " تأسیس نموده و با شرایط غیر اسلامی حیوانات حلال گوشت و حرام گوشت را ذبح نموده و با بسته بندی‌هایی که اتیکت و برچسب حلال دارند به کشورهای مسلمان آفریقا صادر می‌کند.

سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1944187 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.