خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 آذر 1399
برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1943734 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

کلاف سردرگم محدودیت های کرونایی در گلستان/ مردم بلاتکلیف هستند

مهر | استان‌ها | یکشنبه، 02 آذر 1399 - 02:25
گرگان- در حالی که یک روز از اجرای طرح محدودیت های کرونایی در کشور می گذرد اما مردم گلستان هنوز ابهامات زیادی در زمینه اجرای این طرح دارند.
كرونا،غيربومي،تردد،قرمز،طرح،خودروهاي،شهرهاي،گلستان،ستاد،اجرا ...

خلاصه خبر

و صدها سوال دیگر که انتظار می‌رفت با برگزاری جلسه ستاد کرونا برطرف شود اما در گلستان چنین اتفاقی نیفتاد و همه مسائل به صورت کلی مطرح و مصادیق طرح عنوان نشد.
هنوز اندکی از جلسه ستاد کرونای گلستان نگذشته بود که مصاحبه‌ای در یکی از رسانه‌ها مطرح و در آن به لغو ممنوعیت تردد خودروهای غیربومی در داخل شهرها پرداخته شد که بلافاصله توسط دستگاه مربوطه آن را تکذیب کرد.
مشاهدات خبرنگار مهر هم در روز اول محدودیت‌ها نشان داد که پلاک‌های غیربومی در شهر قرمز گرگان کم نیستند و ترافیک مانند روزهای گذشته در جریان است و همچنین در برخی از ورودی و خروجی شهرها کنترلی صورت نمی‌گیرد.
هم اکنون چهار شهرستان کلاله، آق قلا، بندرترکمن و گرگان در وضعیت قرمز کرونا قرار داشته و رامیان در وضعیت زرد و بقیه شهرستان‌ها نارنجی هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان در این خصوص گفت که ۴۹۹ بیمار در سطح بیمارستان‌های استان بستری بوده که از این تعداد ۱۰۰ بیمار در آی سی یو و ۵۳ بیمار هم به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.
عبدالرضا فاضل با اشاره به اعمال محدودیت‌های کرونایی اصناف از دو هفته قبل، گفت: بعد از اعمال این محدودیت‌ها، جلوی سیر صعودی کرونا در استان گرفته شده است و امیدواریم اعمال محدودیت‌های جدید به سیر نزولی شیوه کرونا کمک کند.
ورود خودروهای غیربومی ممنوع
استاندار گلستان هم در جلسه ستاد مقابله و پیشگیری از کرونای استان اظهارکرد: خودروهای غیربومی در شهرهای قرمز حق ورود و تردد در محدوده شهری را نخواهند داشت.
حق شناس بیان کرد: در گلستان بسیاری از محدودیت‌ها سهل گرفته شده ولی ورود و خروج به شهرهای قرمز ممنوع است.
استاندار گلستان افزود: توصیه ما به مردم این است که از خودروهای شخصی استفاده نکرده و از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنند.
وی با بیان اینکه فلسفه اجرای طرح این است که مردم کمتر تردد کنند، تأکید کرد: هر ماشین غیرگلستانی در گلستان جریمه می‌شوند مگر اینکه دستگاه خدمات رسان باشد.
حق شناس اعلام کرد: اگر خودروی غیربومی در استان تردد کند در ۲۴ ساعت یک میلیون تومان جریمه می‌شود.

سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1943734 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.