خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1853377 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

پیروزی نامزد مورد حمایت ترکیه در انتخابات قبرس شمالی

فارس | برگزیده، بین‌الملل | دوشنبه، 28 مهر 1399 - 02:29
«ارسین تاتار» نامزد مورد حمایت ترکیه در انتخابات قبرس شمالی پیروز شد و رئیس فعلی این منطقه که حامی اتحاد قبرس بود شکست خورد.
تركيه،قبرس،شمالي،تاتار،مديترانه،يونان،شرق،انتخابات

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، به دنبال پیروزی ارسین تاتار نامزد جزب اتحاد ملی در انتخابات قبرس شمالی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور و مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه پیروزی وی را تبریک گفتند.
انتخابات برای تعیین ریاست قبرس شمالی روز یک شنبه برگزار شد و طبق اعلام کمیسیون انتخابات، ارسین تاتار، نامزد مورد حمایت ترکیه، با کسب 51 درصد آرا بر رقیب خود «مصطفی آکینچی» رئیس فعلی قبرس شمالی که حامی اتحاد قبرس است پیروز شد.
اردوغان در حساب توئیتری خود نوشت: من از طرف خودم و ملت ترکیه به آقای ارسین تاتار که به عنوان رئیس جمهوری ترکی قبرس شمالی انتخاب شد تبریک می‌گویم.
چاووش اوغلو نیز نوشت: ترکیه آماده همکاری با قبرس شمالی برای رفاه، توسعه و امنیت این منطقه است.
ما از حق مشروع و منافع ترکیه در شرق مدیترانه حمایت خواهیم کرد.
طی هفته های اخیر تنش میان ترکیه و یونان در شرق دریای مدیترانه شدیدا افزایش یافته و دو طرف حتی یکدیگر به حمله نظامی تهدید کرده‌اند.
تنش‌های میان ترکیه و یونان بر سر منابع نفت و گاز شرق مدیترانه حتی باعث باز شدن پای نیروهای خارجی در منطقه نیز شده است.
اخیرا پس از تقویت حضور نظامی فرانسه در این منطقه، آمریکا نیز یک فروند کشتی جنگی خود را در آبهای نزدیک جزیره کِرت یونان مستقر کرده است.
انتهای پیام/مبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1853377 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.