خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1853389 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

آغاز واکسیناسیون نیوکاسل طیور بومی در خوزستان

ایسنا | استان‌ها | دوشنبه، 28 مهر 1399 - 00:51
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور اداره‌کل دامپزشکی خوزستان از آغاز فاز دوم واکسیناسیون نیوکاسل طیور بومی در استان خبر داد.
طيور،پرورش،خوزستان،بهداشتي،بهداشت،استان،مزارع،اجراي،جوشن

ایسنا/خوزستان رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور اداره‌کل دامپزشکی خوزستان از آغاز فاز دوم واکسیناسیون نیوکاسل طیور بومی در استان خبر داد.
دکتر بهمن جوشن در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به فعالیت دامپزشکی در زمینه بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، اظهار کرد: هر ساله اقداماتی در راستای کنترل، پیشگیری و پایش بیماری‌های طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم انجام می‌شود.
در همین راستا در بخش طیور، در شش ماهه نخست امسال، نظارت بر ۲۷ میلیون قطعه جوجه‌ریزی گوشتی در قالب ۲ هزار و ۳۵۰ مورد بازدید نظارتی در مزارع پرورش صنعتی استان خوزستان انجام شده است.
وی افزود: این بازدیدها برای تضمین سلامت طیور پرورشی و کنترل بهداشت و بیماری‌های طیور انجام شده است.
جوشن بیان کرد: در این مدت ۲ هزار و ۴۰۰ نمونه از مزارع پرورش طیور استان خوزستان اخذ شد که یک هزار و ۲۰۰ مورد برای آزمایش‌های تشخیصی به آزمایشگاه‌های مرجع استان ارسال شد.
همچنین در راستای ایمن‌سازی گله‌های پرورش، بیش از ۱۰۸ میلیون نوبت قطعه واکسیناسیون انجام شده است.
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور اداره‌کل دامپزشکی خوزستان گفت: اجرای واکسیناسیون نیوکاسل طیور بومی نیز برای بیش از ۲ میلیون قطعه طیور روستایی در سراسر استان خوزستان به منظور کنترل و کاهش وقوع بیماری نیوکاسل انجام شده است؛ فاز دوم این طرح ملی از ۱۴ مهر امسال شروع شده است.
وی ادامه داد: در راستای اجرای سیاست‌های بهداشتی – کنترلی بیماری‌های طیور، ارتقای سیستم GIS موجب شده که نظارت بر توزیع و مصرف واکسن‌های طیور در سطح استان خوزستان به شکل مطلوب‌تری انجام شود.
جوشن بیان کرد: همچنین نظارت بر بهداشت و بیماری‌های مزارع پرورش مرغ تخم‌گذار، اجرای سالم‌سازی کود پایان دوره واحدهای پرورش برای جلوگیری از انتشار بیماری‌های طیور، ممیزی بهداشتی واحدهای پرورش طیور جهت رفع نواقص و ارتقای وضعیت بهداشتی و ساماندهی مسئولان فنی بهداشتی مزارع پرورش طیور جهت اجرای بخشی از وظایف نظارتی بهداشتی انجام شده است.
وی افزود: اجرای پایش و مراقبت‌های بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در مزارع پرورش طیور، طیور روستایی و تالاب‌ها و زیستگاه‌های پرندگان وحشی، نظارت‌های بهداشتی و نمونه‌برداری و آزمایش‌های دوره‌ای از فارم‌های مرغ مادرT از دیگر اقدامات موثر اداره بهداشت و مبارزه با بیماری‌های طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم بوده است.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1853389 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.