خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1850577 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

بحران فدراسیون جهانی وزنه‌برداری به ضرر ورزش ایران

ایسنا | ورزشی | دوشنبه، 28 مهر 1399 - 00:50
اگر بحران به وجود آمده در فدراسیون جهانی وزنه برداری حل نشود ممکن است IOC تصمیمی بگیرد که بیشتر از همه ورزش ایران را متضرر می‌کند.
وزنه،المپيك،فدراسيون،جهاني،ايران،اجرايي،هيات،مدال،رييس،IOC،ا ...

اگر بحران به وجود آمده در فدراسیون جهانی وزنه برداری حل نشود ممکن است IOC تصمیمی بگیرد که بیشتر از همه ورزش ایران را متضرر می‌کند.
به گزارش ایسنا، فدراسیون جهانی وزنه برداری دچار بحران اساسی شده و بین اعضای آن اختلافات شدیدی به وجود آمده است به گونه ای تاکنون دوعضو آن استعفا داده اند.
شرایط حال حاضر وزنه‌برداری، کمیته بین‌المللی‌المپیک را هم دچار نگرانی کرده و حتی عنوان کرده در صورت تداوم این شرایط جایگاه وزنه‌برداری در المپیک ۲۰۲۴ در خطر است.
در صورتی که IOCتصمیم بگیرد وزنه برداری را از بازی های المپیک حذف کند قطعا ورزش ایران نیز متضرر خواهد شد.
تعداد رشته هایی که در ادوار المپیک برای ایران مدال آوری داشته اند کمتر از تعداد انگشتان یک دست هستند و اگر یکی از آنها نیز حذف شود بنابراین می‌تواند به کاهش تعداد مدال های ایران در المپیک بعدی منجر شود.
وزنه برداری در کنار کشتی و تکواندو نقش زیادی در پر کردن سبد مدالی ایران در بازی های المپیک داشته است و تاکنون توانسته ۹ مدال طلا، ۵ نقره و ۵ برنز در بازیهای المپیک برای ایران کسب کند.
در این شرایط اگر اختلافات در فدراسیون جهانی وزنه برداری بیشتر شود و IOC نیز تهدید خود را عملی کند، ایران شانس کسب مدال المپیک ۲۰۲۴ را از دست می دهد.
نکته نگران کننده این است از زمانی که IOC نگرانی خود راجع به وزنه برداری را عنوان کرده نه تنها اوضاع بهبود پیدا نکرده بلکه شدت اختلافات در فدراسیون جهانی بیشتر هم شده است.
در این میان این جنگی که بر سر قدرت به وجود آمده باعث می شود تنها کشورها و البته وزنه برداران ضرر کنند.
وزنه برداری جهان روزهای خوبی را پشت سر نمی گذارد.
ابتدا با موجی از تست های مثبت در بررسی مجدد نمونه ها در المپیک پکن و لندن مواجه شد.
پس از آن تاماش آیان رییس فدراسیون جهانی به دلیل اتهام فساد مالی و دوپینگ سیستماتیک روبرو شد که در نهایت مجبور شد از سمت خود استعفا دهد.
هیات اجرایی فدراسیون جهانی نیز اورسلا پاپاندرئا نایب رییس فدراسیون جهانی را جایگزین تاماش آیان کرده بود اما بعد در یک تصمیم ناگهانی برکنار شد.
اینتارانات تایلندی نایب رییس اول فدراسیون جهانی نیز که جایگزین پاپاندرئا شده بود پس از ۴۸ ساعت از سمت جدید کناره گیری کرد.
در نهایت هیات اجرایی دست به انتخاب سوم زد و سمت ریاست موقت را بر عهده مایکل ایرانی که یک پزشک بریتانیایی است، گذاشت.
پس از این انتصاب، آنتونی اورسو رییس کنفدراسیون قاره اروپا از حضور در هیات اجرایی استعفا داد.
پاپاندرئا نیز در واکنش به تصمیمات هیات اجرایی تصمیم به کناره گیری گرفت.
کمیته بین المللی المپیک هم اعلام کرده در جلسه بعدی هیات اجرایی خود حتما اقدامات اخیر فدراسیون جهانی وزنه برداری مورد بررسی قرار خواهد گرفت و عواقب آن بر عهده هیات اجرایی خواهد بود.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1850577 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.