خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1865861 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

۳۰ روستای بخش مرکزی خاش نیاز به مدارس استاندارد دارند

ایسنا | استان‌ها | دوشنبه، 28 مهر 1399 - 00:18
بخشدار مرکزی خاش سیستان و بلوچستان گفت: افزون بر ۳۰ روستا و منطقه عشایری این بخش جهت ارائه خدمات آموزشی به فرزندان مردم نیاز به مدارس استاندارد دارند.
مدارس،خاش،مركزي،بخشدار،كپري،سنگان،عشايري،بلوچستان،بايستي،جايگزين

ایسنا/سیستان و بلوچستان بخشدار مرکزی خاش سیستان و بلوچستان گفت: افزون بر ۳۰ روستا و منطقه عشایری این بخش جهت ارائه خدمات آموزشی به فرزندان مردم نیاز به مدارس استاندارد دارند.
عیدمحمد قلندرزهی در گفت و گو با ایسنا افزود: در بسیاری از مدارس و نقاط عشایری فضا و امکانات و تجهیزات آموزشی وجود ندارد و فرزندان مردم در مکان کپری و خشت و گلی و غیراستاندارد تحصیل می کنند.
بخشدار مرکزی خاش تصریح کرد: در نقاط روستایی رستم آباد، نجف آباد، ناصری، پدگان، سعید آباد دشت آبخوان، سیاه پر، رباط، شوگه، خان بی بی، اسلام آباد و حاجی آباد سرتلاپ، کارواندر، نورآباد سرتلاپ، کلکلی نو، شورک، همت آباد شکاری، شهرک پیمان، بیت آباد، شهرک درودی سنگان، کولکو، قاسم آباد دریحان، شهیدمدرس، دادمحمدآباد، درمحمدآباد، چاه سم و گزک سنگان و غیره باید مدارس جدید ایجاد و یا جایگزین مدارس قدیمی و کپری شوند.
وی اظهارکرد: در شرایط دشوار کرونایی اکثر مناطق روستایی بخش مرکزی خاش فعال بوده اند و ضرورت دارد برای بالا بردن کیفیت آموزشها با توجه به اینکه پروتکل های بهداشتی در کلاس های درس رعایت شوند و اینکه دانش آموزان در گروههای مختلف گنجانده شده و یک روز درمیان در کلاس های درس حاضر می شوند، به دانش آموزان تبلت اهدا شود.
بخشدار مرکزی خاش بیان کرد: در برخی مناطق این بخش احتیاج به ساخت مدارس متوسطه و ابتدایی بوده و در مناطقی هم بایستی مدارس شبانه روزی ایجاد شود.
قلندرزهی ادامه داد: در سطح شهر خاش نیز مدارس قدیمی و با قدمت بالا و کلنگی مانند وحدت و شهید خمر وجود دارند که دو شیفته هستند و بایستی مدارس نو جایگزین آنها بشود.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1865861 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.