خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1865861 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

"عدم استفاده از "روش‌های درمانی طب سنتی" از علل افزایش مرگ‌‌ومیر کرونا در ایران- اخبار پزشکی

تسنیم | اجتماعی و حوادث | دوشنبه، 28 مهر 1399 - 00:17
یک پزشک متخصص طب سنتی گفت: چشم دوختن مسؤلان نظامت سلامت کشورمان به خارج از مرزها و عدم استفاده از ظرفیت‌‌های طب سنتی باعث افزاشی مرگ‌‌ومیر بیماران کرونایی شده است.
طب،كرونا،سنتي،بيماران،بهداشت،بلغم،درمان،وزارت،سودا،فهيمي،غلي ...

دکتر مهدی فهیمی در گفت‌‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا درباره جایگاه طب سنتی در نظام سلامت کشور و چرایی عدم استفاده از این ظرفیت گسترده در بحران کنونی کرونا در کشورمان اظهار کرد: عملکرد وزارت بهداشت در قبال طب سنتی، به نوعی خیانت به این طب است؛ مسئولان وزارت بهداشت به تأثیر طب ستنی و تغذیه سالم بر سلامتی و دانش طب ایرانی واقف هستند اما مخالف آن عمل می‌‌کنند.
وی افزود: کرونا باعث بروز تب می‌‌شود؛ در افرادی که طبع سرد و غلبه سودا دارند یا بلغم در بدن آن‌‌ها وجود دارد، در مواجهه با کرونا و تب، فساد اخلاط سرد صورت می‌‌گیرد و بلغم و سودای غلیظ در ریه، کلیه و کبد ایجاد می‌‌شود و احتمال مرگ و میر بالاتر می‌‌رود.
این متخصص طب سنتی متذکر شد: ما می‌‌توانیم با مصرف سوپ، آش و ترکیبات پاک‌‌کننده کبد و پاک‌‌کننده‌‌های سودا و بلغم، به کاهش شدت بیماری کرونا کمک کنیم اما این اتفاق رخ نداده است زیرا دولت از طب سنتی حمایتی نمی‌‌کند.
دکتر فهیمی گفت: توجه صرف به درمان‌‌های دارویی غربی، باعث افزایش تلفات کرونا در کشور شده است؛ از سوی دیگر مردم به دلیل مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم و ...
تحت تنش هستند و جرم‌‌های غلیظ در بدن‌‌شان زیاد است؛ مطالبه به‌حق متخصصین طب سنتی این است که حداقل در کنار درمان‌‌های دارویی برای بیماران کرونا، بر رژیم غذایی بیماران کرونایی نظارت داشته باشند اما حتی با این اقدام هم موافقت نشده است و همین چشم دوختن مسؤلان نظام سلامت کشورمان به خارج از مرزها و عدم استفاده از ظرفیت‌‌های طب سنتی باعث افزایش مرگ‌‌ومیر بیماران کرونایی شده است.
این متخصص طب سنتی یادآور شد: با بسیاری از رفتارهای ساده می‌‌توانیم بزرگترین موانع بهبود بیماران کرونا را از سر راه برداریم به شرطی که حداقل یک بخش، به طب سنتی ایرانی اختصاص داده شود؛ ما نمی‌‌گوییم یک بیمارستان کرونا به طور مختص به متخصصین طب سنتی داده شود بلکه از وزارت بهداشت درخواست داریم در مراکز درمانی از درمان ترکیبی طب سنتی و طب مدرن استفاده کند و پژوهشی صورت بگیرد تا متوجه تأثیر مداخلات طب سنتی بر بهبودی بیماران کرونا شویم.
وی تصریح کرد: ما حتی ادعای مداخله شدید در درمان کرونا نداشته‌‌ایم اما به درخواست ما توجه نشد؛ ما در ابتدا گفتیم که داروی "هیدروکسی کلروکین" که از گیاه گنه‌‌گنه ساخته می‌‌شود برای بیماران کرونا خوب نیست اما این دارو تجویز شد و ترکیبات مدنظر ما تجویز نشد.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1865861 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.