خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1850383 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

صنعت انیمیشن می تواند موتور محرکه سینمای ایران باشد/«لوپتو» اولین انیمیشن موسیقیایی با کلام ایرانی

فارس | برگزیده | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 23:46
تهیه کننده انیمیشن «لوپتو» در جشنواره فیلم کودک گفت: ساخت انیمیشن کار دشواری است اما اگر امکانات و مسائل مالی آن رفع شود می تواند به موتور محرکه سینمای ایران تبدیل شود.
انيميشن،فيلم،سينمايي،ساخت،سينماي،كودك،موسيقي،جشنواره،توليد،ا ...

تهیه کننده انیمیشن «لوپتو» در جشنواره فیلم کودک گفت: ساخت انیمیشن کار دشواری است اما اگر امکانات و مسائل مالی آن رفع شود می تواند به موتور محرکه سینمای ایران تبدیل شود.
به گزارش خبرنگار تئاتر سینمای خبرگزاری فارس، نشست انیمیشن سینمایی «لوپتو» ساخته عباس عسکری عصر امروز ، با حضور عوامل آن در خانه اجرایی جشنواره فیلم کودک در سینما فرهنگ برگزار و به صورت آنلاین برای علاقه مندان پخش شد.
در ابتدای این نشست محمدحسین صادقی تهیه کننده این فیلم عنوان کرد: در این شرایط اقتصادی و سینمایی ساخت فیلم کودک و نوجوان و انیمیشن کار دشواری است اما ما با عشق این کار را کردیم تا به کودکان و نوجوانان تقدیم کنیم و با توجه به اینکه کرونا هم باعث شده جشنواره حضوری برگزار نشود و بچه ها نمی توانند به سینما بیایند ارزو میکنیم کارهای ما بتواند شادی را به آنها برگرداند.
وی با اشاره به اهمیت پروژه های سینمایی برای تولید کارهای انیمیشنی و فعالیت 56 نفر در فرایند ساخت لوپتو، گفت: واژه لوپتو یک واژه کرمانی از اسباب بازی دستی است.
شروع فعالیت ما هم از کرمان با رویای بزرگ این انیمیشن بود از سال 95 بر این ایده کار کردیم و تازه توانستیم کار سینمایی تولید کنیم.
وی در ادامه افزود: مجوز ما برای فیلم به نام من و فرشته بود که مشارکت با حوزه هنری صورت گرفت.
برای این کار تلاش کردیم بچه های کرمان و مشهد را هم فعال کنیم.
عسکری با اشاره به ساخت انیمیشن در پروسه پیچیده و فنی دشوار گفت: امکانات می بایست فعال باشد تولید انیمیشن ما می تواند موتور محرکه کل سینمای ایران باشد درصورتی که بحث مالی ما رفع شود.
همچنین در این نشست مهرداد اسماعیل زاده آهنگساز انیمیشن نیز عنوان کرد: فضای بومی این کار از همان ابتدای آشنایی با کار مرا جذب خود کرد، همان زمان متوجه شدم که آقای صادقی و همکارانش چقدر به مقوله انیمیشن نگاه درستی دارند.
وی در ادامه افزود: این فیلم نود دقیقه ای دارای 45 دقیقه موسیقی است و خوشبختانه اولین کار انیمیشنی در ایران است که موسیقی با کلام در فیلم دارد ما هم تمام تلاشمان این بود که تم فانتزی کار را حفظ کنیم هر چند که دشوار بود بتوانیم کار را با انیمیشن و موسیقی جلو ببریم.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1850383 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.