خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1854274 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

تولید بیش از ۲ میلیون اصله نهال در لرستان

ایسنا | استان‌ها | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 23:46
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: سالیانه بیش از ۲ میلیون اصله نهال در نهالستان‌های منابع طبیعی این استان تولید می‌شود.
استان،نهال،توليد،نجفي،كاشت،لرستان

ایسنا/لرستان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: سالیانه بیش از ۲ میلیون اصله نهال در نهالستان‌های منابع طبیعی این استان تولید می‌شود.
شیرزاد نجفی امروز ۲۸ مهرماه با اشاره به اینکه در هشت نهالستان در شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد، پلدختر، چگنی، ازنا، دورود و الیگودرز این تعداد نهال تولید می‌شود، اظهار کرد: در این نهالستان‌ها، گونه‌های گرمسیری و سردسیری شامل بلوط، بنه، کنار، کهور، داغداغان و گونه‌های اقتصادی مانند گل محمدی، بادام و صنوبر با توجه به شرایط اقلیمی منطقه کشت می‌شود.
وی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های به‌عمل‌آمده در سال جاری، مصوب شد که ۲۰ درصد از ظرفیت نهالستان‌های استان را به کاشت گیاهان دارویی و گونه‌های اقتصادی اختصاص دهیم.
نجفی هدف از تولید این نهال‌ها را افزایش پوشش جنگلی استان، توسعه فضای سبز، توزیع رایگان نهال در بین مردم و کاشت در طرح‌های جنگل‌کاری استان عنوان کرد و افزود: وسعت جنگل‌های لرستان یک‌میلیون و ۲۲۶ هزار و ۳۶۷ هکتار بوده که سرانه جنگل به ازای هر نفر در استان ۶۹۶۵ مترمربع است.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1854274 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.