خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1854274 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

گمانه زنی درباره استقرار موشک‌های پیشرفته «دانگ فنگ-17» چین نزدیک تایوان

فارس | برگزیده، بین‌الملل | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 23:44
برخی منابع خبری از استقرار موشک‌های پیشرفته «دانگ‌ ‌فنگ-17» ارتش چین نزدیک تایوان خبر دادند.
تايوان،فنگ،دانگ،آمريكا،چين،مطلع،استقرار،جزيره،ارتش،نظامي،منابع

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، برخی منابع روز یکشنبه از استقرار موشک‌های پیشرفته «دانگ‌فنگ-۱۷» ارتش چین در یکی از سواحل این کشور نزدیک جزیره تایوان خبر دادند.
روزنامه انگلیسی زبان «گلوبال تایمز» به نقل از «چاینا مورنینگ پست» مدعی شد که ارتش چین شماری موشک دانگ فنگ-۱۷ را نزدیک جزیره تایوان مستقر کرده و قصد دارد به تدریج آن‌ها را جایگزین موشک‌های دانگ فنگ ۱۱ و ۱۵ کند که برد و دقت اصابت کمتری دارند.
به گفته تحلیلگران، این موشک‌های جدید غیرقابل رهگیری هستند و هرگونه حمله از جانب تایوان را دفع می‌کنند.برخی تحلیلگران چینی نیز استقرار موشک‌های دانگ فنگ-۱۷ نزدیک تایوان را گمانه زنی مطبوعاتی عنوان کردند.
این در حالی است که نشریه تایوانی «لیبرتی تایمز» با ابراز نگرانی از این مسئله نوشت که موشکهای دانگ فنگ قادرند پایگاه‌های هوایی تایوان در شرق این جزیره را آماج حملات خود قرار دهند.
رسانه‌های تایوانی همچنین به استقرار شماری جنگنده رادار گریز«جی-۲۰ » و یگان‌های دریایی چین در منطقه اشاره کردند.
کارشنان نظامی بر این باورند که سامانه‌های موشکی آمریکا از قبیل «تاد»، «اس ام-۳» و«پاتریوت» مسنقر در کره جنوبی، ژاپن، تایوان و کشتی‌های جنگی آمریکا قادر به تقابل با موشک‌های دانک فنگ نیستند.
ارتش چین جدای از این موشکها، به موشک‌‌های بالستیک دانگ فنگ ۲۱ و ۲۶ مجهز است که از آن‌ها به عنوان قاتل ناوهای هواپیمابر بر آمریکا یاد می‌شود.
خبرگزاری «رویترز» چندی قبل به نقل از منابع مطلع نوشت که کاخ سفید از کنگره خواسته تا با فروش سه بسته نظامی جداگانه به تایوان موافقت شود.
به گفته منابع مطلع، وزارت خارجه آمریکا نیز در زمینه فروش حسگرهایجنگنده «اف-۱۶»، موشک‌های پیشرفته«اسلمر» ویژه حمله به اهداف دریایی و راکت‌های «هیمراس» مکاتباتی با کنگره انجام داده است.
پیشتر نیز چهار مقام مطلع فاش کردند که آمریکا قصد دارد هفت نوع سلاح و سامانه‌های نظامی از جمله مین، موشک کروز و رادار به تایوان بفروشد.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1854274 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.