خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1854274 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

عبدالله: هدف ما ایجاد صلح و ثبات در افغانستان است/ طالبان با مذاکرات صلح موافقت نمی‌کند

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 23:33
رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان امشب ۲۷ مهرماه در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری حضور پیداکرد.
افغانستان،صلح،عبدالله،امنيت،اميدواريم،خبري

در گفت‌وگوی ویژه خبری مطرح شد؛
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحۀ ملی افغانستان امشب ۲۷ مهرماه با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری به بررسی روابط تهران، کابل و سمت و سوی مذاکرات صلح افغانستان پرداخت.
رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان با اشاره به اینکه همه مردم افغانستان می‌دانند که ما می‌خواهیم در کشور مان صلح و امنیت سراسری برقرار شود گفت: زمینه برای گفت‌وگو‌ها وجود دارد و لذا گفت‌وگو‌ها با طرف مقابل نیز آغاز شده است، باید در عمل نشان دهیم که به موضوع صلح علاقه‌مند هستیم.
او ادامه داد: امیدواریم پیشرفت برای کاهش خشونت به شکل قابل ملاحظه که برای مردم افغانستان محسوس باشد در نتیجه گفت‌وگو‌ها به وجود آید، لذا همه مردم افغانستان این توقع و تقاضا را دارند تا صلح و امنیت ایجاد شود، جمهوری اسلامی افغانستان آمادگی مذاکره را دارد، اما طالبان هنوز موافقت نکرده است و امیدواریم تا بتوانیم به نتیجه برسیم.
عبدالله عبدالله با اشاره به اینکه حداقل درخواست افغان‌ها امنیت در حین مذاکرات صلح افغانستان است، خاطرنشان کرد: همه کشور‌ها از صلح در افغانستان نفع می‌برند لذا مسئله جنگ برای افغانستان بسیار گران تمام شده است، اجماع نسبی برای موفق شدن پروژه صلح در افغانستان وجود دارد.
در حال تکمیل...برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1854274 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.