خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1849122 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

بانوی مکتبی، آسمانی شد

باشگاه خبرنگاران | استان‌ها | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 21:11
مادر سردار سرافراز سپاه اسلام شهید احمد ملائی مظفری پس از تحمل سال‌ها رنج دوری از فرزنددعوت حق را لبیک گفت.
شهيد،ملائي،سردار،انقلابي،انقلاب،مظفري،بهشهر،سپاه،احمد،شهرستا ...

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ،ح اجیه خانم حلیمه گواهی، مادر سردار سرافراز سپاه اسلام شهید احمد ملائی مظفری، پس از تحمل سال‌ها رنج و درد دوری از فرزند، دعوت حق را لبیک گفت و به فرزند شهیدش پیوست.
این بانوی مازندرانی که در خانواده‌ای با نور علم و حکمت و فقاهت در روستای کِوای هزارجریب شهرستان بهشهر پرورش یافته بود، در سال‌های پیش از انقلاب به همراه همسرش مرحوم شعبانعلی مظفری و خانواده اش، در خط نخست فعالیت‌های انقلابی حاضر شد.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیز با روحیه جهادی و عقاید انقلابی با پیروی از امام راحل رحمه الله علیه در فعالیت‌های مهم از جمله تشکیل نهاد نماز جمعه شهرستان بهشهر، اعزام فرزندان مازندران به جبهه‌های دفاع مقدس، فعالیت‌های هیأتی و مسجدی مانند ساخت حسینیه قائم، قدم‌های مؤثر برداشته و همزمان به تربیت فرزندان انقلابی پرداخت.
حاجیه خانم حلیمه گواهی در طول بیش از چهار دهه از عمر انقلاب، هیچگاه در سنگر جهاد و خدمت، پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت و تربیت نیرو‌های انقلابی در شرق مازندران، قامت خم نکرد.
تربیت یکی از فرزندانش به نام سردار سرافراز سپاه اسلام، شهید احمد ملائی مظفری، نشان از شخصیت والای این بانوی مکتبی دارد.
مراسم تشییع پیکر پاک این مادر شهید، فردا دوشنبه، ۲۸ مهر، ساعت ۱۰ صبح از حسینیه قائم به طرف جایگاه ابدیش، بهشت فاطمه (س) برگزار می‌شود.
سردار شهید احمد ملائی از مؤسسان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شهرستان بهشهر و از فرماندهان نام آشنای سال‌های حماسه با تخصص ادوات نظامی و از دلاورمردان لشگر ۲۵ کربلا بود.
سردار شهید ملائی در تاریخ ۵ اسفند سال ۶۲ در عملیات والفجر ۶، منظقه‌ی دهلران به شهادت رسید و پیکر جاویدالاثر مطهرش پس از ۱۱ سال شناسایی و در روز قدس ماه رمضان سال ۷۴ به میهن بازگشت.
انتهای پیام/فبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1849122 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.