خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1864930 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

اگر سرنوشت ریاست جمهوری آمریکا به مجلس نمایندگان بکشد،‌ چه می‌شود؟- اخبار آمریکا

تسنیم | بین‌الملل | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 20:27
در صورتی که نتایج آرای الکترال (برگزینندگان) در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده برابر شود، آن وقت مجلس نمایندگان است که تعیین خواهد کرد چه کسی رئیس جمهور آمریکا باشد.
مجلس،نمايندگان،كرسي،رئيس،تسنيم،دموكرات،جمهور،الكترال،پلوسي،پ ...

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، این سناریوی غیرمعمول که در قانون اساسی آمریکا پیش‌بینی شده و تاکنون دور از ذهن به نظر می رسید و از سال 1824 تاکنون نیز اتفاق نیافته حالا در سالی که شیوع ویروس کرونا می تواند تاثیرغیرقابل پیش بینی بر رقابت دونالد ترامپ و جو بایدن بگذارد، احتمال وقوع آن وجود دارد؛ نتیجه ای احتمالی که ترامپ و نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان صریحا به آن اذعان کرده اند.
به گزارش «ای بی سی نیوز» ترامپ 26 سپتامبر در گردهمایی پنسیلوانیا گفت: «من نمی خواهم قضیه به دیوان عالی ختم بشود و همچنین نمی خواهم به کنگره بروم حتی اگر ما برتری داشته باشیم.»
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.
(کلیک کنید)
پلوسی دو هفته بعد طی نامه ای برای مجلس نمایندگان به اظهارات رئیس جمهور واکنش نشان داد و از اعضای مجلس خواست از نامزدها در مناطق کلیدی حمایت کنند.
وی نوشت: «اگر ترامپ نتواند در صندوق آرا پیروز شود، می خواهد مجلس نمایندگان، ریاست جمهوری را به او تقدیم کند.
ناراحت کننده است که ما باید به این طریق برنامه ریزی کنیم، اما این کاری است که باید انجام دهیم تا اطمینان حاصل شود، انتخابات به سرقت نمی رود.»
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید.
(کلیک کنید)
بر اساس متمم 12 قانون اساسی آمریکا، اگر هیچکدام از نامزدها نتوانند اکثریت ارای الکترال را به دست بیاورند، مجلس نمایندگان رئیس جمهور را و سنا معاون رئیس جمهور را انتخاب خواهد کرد.
اگر نتایج آرای الکترال برابر باشد، هر ایالت تنها یک رای در مجلس نمایندگان خواهد داشت.
حزبی که بیشترین کرسی را در مجلس داشته باشد سرنوشت ریاست جمهوری را تعیین خواهد کرد.
جمهوریخواهان 26 کرسی ایالتی را در کنترل دارند در حالی که دموکرات ها 23 کرسی را در اختیار دارند.
پنسیلوانیا بین دو حزب تقسیم شده است.
جمهوریخواهان همچنین شانس دارند با دموکرات ها در میشیگان و مینه سوتا برابر شوند در صورتی که بتوانند یک کرسی اضافی در هر کدام از این ایالت ها به دست بیاورند.
رهبران و استراتژیست های حزب دموکرات این محاسبات را در ذهن دارند و به همین دلیل آنها تمام تلاش خود را می‌کنند تا اکثریت مجلس نمایندگان را حفظ کنند.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1864930 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.