خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1865861 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

درآمدهای ورزشی با کرونا به هزینه تبدیل شده/ حضور مستمر در هیئت، انتظارم از رئیس هیئت فوتبال است- اخبار اصفهان - اخبار استانها تسنیم - Tasnim

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 19:20
گروه استان‌ها- مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان گفت: در حالی که سال گذشته بیش از 6 میلیارد تومان در 6 ماه از اماکن ورزشی درآمد داشتیم، این درآمد امسال به حدود 150 میلیون تومان کاهش یافته است.
ورزش،استان،اماكن،اصفهان،جوانان،فوتبال،ورزشي،هيئت،تدوين،حضور، ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سیدمحمد طباطبایی عصر امروز یکشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته تربیت‌بدنی و ورزش با اشاره به حضور خود در اداره‌کل ورزش و جوانان استان از 5 ماه پیش اظهار داشت: در ابتدای راه شورای راهبردی ورزش اصفهان را تشکیل دادیم که دو تن از اصحاب رسانه نیز به این نشست دعوت شدند تا نظرات آنها را نیز درباره برنامه‌های اداره‌کل ورزش و جوانان استان بشنویم‌.
در همین راستا نیز یکی از خبرنگاران اصفهانی را به عنوان مشاور رسانه‌ای منصوب کردم تا پل ارتباطی میان اداره‌کل ورزش و جوانان و رسانه‌های استان باشد.
وی افزود: در روز نخست کارم اعلام کردم که حتی اگر یک روز در این سمت باشم برای همان یک روز برنامه دارم و خوشبختانه برخی برنامه‌های کوتاه‌مدت را دنبال کردم که شامل بازدیدهای میدانی، معرفی نیروی انسانی مناسب برای هر جایگاه و برخی امور فرهنگی بود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان مدیریت ورزش را به دوی امدادی تشبیه کرد و ادامه داد: نقدها و نواقص موجود با ترسیم چشم‌انداز روشن و تدوین برنامه‌های مدون قابل رفع است.
وی گفت: در دو جلسه راهبردی ورزش اصفهان میزبان اندیشمندان و صاحب‌نظران این حوزه بودم و وضعیت موجود ورزش استان را تشریح کردم.
پیش از انتخاب به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان استان، در تدوین سند آمایش سرزمینی ورزش استان نقش داشتم و سند راهبردی خود را نیز به عنوان برنامه پیشنهادی به استاندار اصفهان و وزیر ورزش و جوانان ارائه دادم که موردقبول واقع شد و امیدوارم بتوانیم این برنامه را اجرا کنیم.
همچنین مقرر شد نسبت به تدوین برنامه مدیریت شرایط کرونا اقدام کنیم.
طباطبایی بیان کرد: همچنین مقرر شد برنامه بلندمدتی برای ورزش استان تدوین و در جلسه بعدی شورای عالی ورزش استان ارائه دهیم.
البته این برنامه‌ها زمانی موفق است که از روی کاغذ به عرصه اجرا برسد.
وی با بیان اینکه هم‌اکنون منابع مالی ورزش وضعیت خوبی ندارد، تصریح کرد: تلاش کردیم از سایر منابع استفاده کنیم تا این کمبود جبران شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان در پاسخ به سوالی درباره استعدادیابی در شهرستان‌ها اضافه کرد: برخاسته از بطن ورزش شهرستان‌ها هستم و در زمان عضویت در تیم‌های نونهالان و نوجوانان ورزش اصفهان، مسیر نجف‌آباد به اصفهان را مدام طی می‌کردم و همواره تفاوت امکانات مرکز استان و شهرستان‌ها دغدغه من بود.
یکی از اقدامات من در ابتدای حضور در اداره‌کل حضور میدانی در شهرستان‌ها بود که منجر به احصای مشکلات شد.
بیش از 96 میلیارد تومان اعتبارات عمرانی را با توجه به نیاز هر شهرستان به آنها اختصاص دادیم و امیدورم در پایان سال مالی شاهد افتتاح چند پروژه در شهرستان‌ها باشیم.
چند روز پیش هم نشستی آنلاین با روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌ها داشتیم که یکی از مباحث مهم آن استعدادیابی و قهرمان‌پروری در شهرستان‌ها بود.
در این خصوص برنامه‌ای تدوین کرده‌ایم که امیدوارم با برطرف شدن خطر بیماری کرونا اجرای آن را آغاز کنیم.
ورزشگاه تختی به هیئت فوتبال استان بازگشت
وی درباره وضعیت ورزشگاه تختی خاطرنشان کرد: مالکیت این ورزشگاه وقفی است و اداره‌کل ورزش و جوانان هر سال اجاره‌بهای آن را پرداخت می‌کند.
سال گذشته زمین چمن آن به صورت قانونی به مزایده گذاشته و واگذار شده بود.
ورزشگاه تختی یکی از چالش‌های هیئت فوتبال بود که با پیگیری‌هایی که انجام شد، شخص برنده متقاعد شد که این زمین باید در اختیار هیئت فوتبال باشد و انصراف داد و هیئت فوتبال این ورزشگاه را به مدت یک سال در اختیار گرفت.
مجموعه تختی گنجینه ورزش و فوتبال استان است و امسال برای بهسازی و بازسازی آن بودجه‌ای در نظر گرفته شده که به شرط اختصاص آن، این امر محقق می‌شود.
طباطبایی درباره پیست دوچرخه‌سواری نقش‌جهان اظهار داشت: صفر تا صد احداث پروژه‌های شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی بر عهده این شرکت است و متاسفانه با مشکلاتی که در حوزه معارضین به وجود آمد این مجموعه از دستور کار شرکت توسعه خارج شد.
پیست دوچرخه‌سواری نقش‌جهان با 15 درصد پیشرفت فیزیکی متوقف شده که در صورت آغاز مجدد روند تکمیل همین مقدار هم باید بازسازی شود‌.
وی درباره بازسازی و بهسازی اماکن ورزشی در زمان شیوع ویروس کرونا افزود: الان در اماکن ورزشی که به بخش خصوصی واگذار شده، هیچ اقدام فنی نمی‌توانیم انجام دهیم اما برای سایر اماکن اعتبار لازم را در نظر گرفته‌ایم.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم درباره کاهش درآمد اداره‌کل ورزش و جوانان استان از محل واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی ادامه داد: اماکن ورزشی بیش از 6 ماه درآمد نداشته‌اند، در حالی که سال گذشته بیش از 6 میلیارد تومان در 6 ماه از اماکن ورزشی درآمد داشتیم، این درآمد امسال به حدود 150 میلیون تومان کاهش یافته است.
استخرها و اماکن آبی نیز علی‌رغم تعطیلی هزینه نگهداری دارد که یک میلیارد و 300 میلیون تومان برای نگهداری این اماکن پرداخت شده است و در حال رایزنی برای تامین اعتبارات هستیم تا اداره‌کل دچار مشکل نشود.
قدرت انتقال کرونا در اماکن آبی بیشتر است و در جلسه روز پنجشنبه با مسئولان ستاد استانی نیز مقرر شد اماکن ورزشی به جز استخرها با 50 درصد ظرفیت بازگشایی شوند.
خود مردم نیز به دلیل شرایط فعلی از بازگشایی استخرها استقبال نمی‌کنند‌‌ و امیدوارم از وضعیت فعلی عبور کنیم.
وی گفت: قرار است از 23 ورزشکار اصفهانی که شانس کسب سهمیه المپیک و پارالمپیک را دارند با حضور یکی از مسئولان ورزش کشور تجلیل کنیم که این مراسم حداکثر تا پایان آبان ماه برگزار می‌شود و 2 میلیارد ریال هدیه نقدی میان این ورزشکاران توزیع خواهد شد.
طباطبایی با اشاره به انتخاب رئیس هیئت فوتبال استان اصفهان از اهالی خود این رشته تصریح کرد: از علی طاهری درخواست می‌کنم برنامه 4 ساله خود را تدوین کرده و آن را به اهالی فوتبال و رسانه‌ها ارائه دهد.
همچنین شورای راهبردی فوتبال استان را با حضور پیشکسوتان تشکیل دهد و با رسانه‌ها ارتباط خوبی داشته و به آنها پاسخگو باشد.
از ایشان می‌خواهم در هیئت فوتبال حضور مستمر داشته و به موسپیدان فوتبال توجه داشته باشد.
همچنین فوتبال اصفهان باید دارای کمپ و میزبان مسابقات مختلف در رده‌های سنی گوناگون باشد.
انتهای پیام/165/یبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1865861 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.