خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1847769 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

تعیین ترکیب هیأت نظارت بر عملکرد شوراهای شهر در کمیسیون شوراهای مجلس

فارس | سیاسی | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 18:48
سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس از تعیین ترکیب هیأت نظارت بر عملکرد شوراهای شهر و روستادر جلسه عصر امروز این کمیسیون خبر داد.
هيأت،شوراهاي،نظارت،شوراها،عملكرد،شهر،كميسيون،بررسي،مجلس

علی حدادی سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس در تشریح جزئیات نشست عصر امروز (یکشنبه 27 مهر) اظهار داشت: در جلسه امروز ادامه بحث اصلاح قانون شوراهای شهر را بررسی کردیم.
وی با بیان اینکه نظارت بر عملکرد شوراها در نشست امروز مورد بحث و بررسی مفصل قرار گرفت، افزود: ترکیب هیأت نظارت بر عملکرد شوراها در این نشست مشخص شد.
این در حالی است که ما پیش از این ترکیب هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر را مشخص کرده بودیم.
سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس تصریح کرد: پیش از این هیأت حل اختلاف مسئول رسیدگی به اختلافات و شکایت‌های شوراهای شهر و فرمانداری‌ها بود و اگر فرماندار شکایتی از آنها از شوراها داشت در هیأت حل اختلاف آن را مطرح می‌کرد که می‌توانست منجر به سلب عضویت اعضا شود.
ولی در نظارت بر عملکرد شوراها مشکل اساسی داشتیم و خلاء قانونی در این زمینه وجود داشت.
حدادی گفت: در نشست عصر امروز هیأت نظارت بر عملکرد شوراهای شهر و روستا بعد از انتخاب شدن اعضا مشخص شد و در حقیقت این کار ما نظارت پسینی محسوب می‌شود که در همین راستا ترکیب این هیأت و نوع و شیوه و روش کار این هیأت مشخص شد.
وی در توضیح بیشتر گفت: با مصوبه امروز کمیسیون شوراها و تصویب اعضای این کمیسیون سازمان بازرسی کل کشور، قوه قضاییه، نمایندگان مجلس و استاندار‌ها در استان و فرماندار در شهرستان و رئیس دادگستری شهرستان و نماینده بازرسی کل کشور‌ به ترکیب هیأت نظارت بر عملکرد شوراهای شهر اضافه شدند تا این هیأت بتواند کارکرد و عملکرد شوراها را مورد بررسی قرار دهد.
سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس تصریح کرد: پیش از این فقط فرمانداران می‌توانستند به موارد اختلافی ورود کرده و تخلفات شوراهای شهر را به استان اعلام کرده و هیأت حل اختلاف استان در این زمینه موضوع را بررسی و رسیدگی می‌کرد ولی از این پس، همه اعضای هیأت نظارت بر عملکرد شوراها می‌توانند نظارت خود را داشته باشند اما بحث ما آن بود که نظارت مجلس بر شوراهای شهر فقط منوط به انتخابات نباشد و به عملکرد شوراها هم ورود کنیم تا اگر تخلفی وجود داشت مورد این هیأت مورد بحث و بررسی قرار گیرد و عملاً ما به دنبال پیشگیری بودیم ضمن اینکه اگر تخلفی اتفاق افتاد با اقدام سریع پیگیری‌های لازم در این خصوص صورت گیرد.
حدادی در پایان گفت: یک جلسه دیگر برای بررسی اصلاح این قانون در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1847769 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.