خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1855824 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

وضعیت شهرستان‌های استان قزوین ازنظر کرونا چطور است؟

ایسنا | استان‌ها | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 18:48
فرمانداران شهرستان‌های استان قزوین با ارائه گزارش عملکردی وضعیت شهرستان‌های قزوین نسبت به شیوع کرونا، آمار و اطلاعات، وضعیت فعلی و مشکلات هر شهرستان را بررسی کردند.
كرونا،شهرستان،نفر،شيوع،فرماندار،البرز،رعايت،بستري،آوج،ماسك،ف ...

ایسنا/قزوین فرمانداران شهرستان‌های استان قزوین با ارائه گزارش عملکردی وضعیت شهرستان‌های قزوین نسبت به شیوع کرونا، آمار و اطلاعات، وضعیت فعلی و مشکلات هر شهرستان را بررسی کردند.
محمد نصیری، فرماندار شهرستان البرز در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان قزوین که امروز ۲۷ مهر در استانداری قزوین برگزار شد، تصریح کرد: تعداد مبتلایان به کرونا در شهرستان البرز از ابتدای شیوع کرونا ۱۶۴۲ نفر بود که ۳۵ درصد مبتلایان در بیمارستان بستری شدند و ۶۶۲ نفر به‌صورت سرپایی مداوا شدند، می‌توان گفت میزان شیوع کرونا در شهرستان البرز نسبت به میزان شیوع آن در استان قزوین کمتر است.
وی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۸ مورد بستری مبتلابه کرونا و ۲۸ مورد مداوای سرپایی داشتیم، هم‌اکنون ۱۴۸۸ نفر یعنی ۹۰ درصد مبتلایان شهرستان البرز بهبود یافتند، در حال حاضر به دلیل ترکیب جمعیتی محمدیه و مهرگان بیشترین میزان آلودگی را دارند.
فرماندار شهرستان البرز اظهار کرد: به‌صورت مرتب روزانه دو تیم گشت بازرسی طی دو شیفت صبح و بعدازظهر در شهر و روستاهای شهرستان باهدف مبارزه با گران‌فروشی و موارد بهداشتی کرونا گشت و بازرسی انجام می‌شود، به‌طور متوسط روزانه ۶ پلمپ داشتیم که اغلب به دلیل رعایت نکردن موارد بهداشتی کرونا بوده است.
وی تأکید کرد: با توجه به این‌که شهرستان البرز سفید اعلام‌شده است این هفته نماز جمعه در شهرستان البرز برگزار شد، ادارات همکاری خوبی دارند اما ورزش و جوانان همکاری خوبی با ما ندارد و اغلب باشگاه‌ها از ما پیروی نمی‌کنند همچنین اتاق اصناف پای‌کار نیست.
نصیری بیان کرد: نظارت بر مطب پزشکان و داروخانه‌ها باید بیشتر باشد، یک مطب در شریف‌آباد به دلیل تجمع بیش‌ازحد بیمار پلمب شد، نانوایی‌ها و مراکز شماره‌گذاری خودروها نیز باید موردتوجه بیشتری قرار بگیرد.
دغدغه اصلی ما عدم رعایت پروتکل‌ها در بانک است
مصطفی آقاعلی، فرماندار شهرستان بویین‌زهرا نیز در ادامه این جلسه تصریح کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در شهرستان بویین‌زهرا ۵۲۵ نفر به کرونا مبتلا شدند که از این تعداد ۶۸ نفر فوت کردند، هم‌اکنون نیز ۴۳ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
وی افزود: از ابتدای شیوع کرونا به‌صورت منظم و هفتگی جلسه داشتیم و تمام مدیران پای‌کار هستند، روزانه سه اکیپ از مراکز صنعتی و تولیدی و خدماتی بازرسی انجام می‌دهند، هفته گذشته یک مرکز آموزشی غیرانتفاعی و پیش از آن نیز یک بانک را پلمب کردیم.
آقاعلی تأکید کرد: امروز بیشترین دغدغه ما در بویین‌زهرا بانک‌ها به‌ویژه بانک‌های خصوصی است، در بانک‌ها پروتکل‌های بهداشتی ویژه کارمندان رعایت شده است اما دغدغه‌ای برای مشتریان وجود ندارد، وجود خودکار مشترک و عدم رعایت فاصله اجتماعی مسائلی است که باید موردتوجه قرار بگیرد.
وی یادآور شد: ما ضمانت اجرایی لازم را نداریم و مردم در مراسم عزا به خانه‌های یکدیگر می‌روند گاهی بیش از صد نفر در این مراسم‌ها حضور دارند، علی‌رغم اینکه هشدار می‌دهیم مردم تمکین نمی‌کنند و مشکل اصلی مباحث فرهنگی است و تلاش مرجع قضایی پاسخگو نیست.
تصمیمات ستاد کرونا هماهنگ باشد
شهرام احمدپور، فرماندار آبیک نیز در این جلسه بیان کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۷۷۷ نفر به کرونا مبتلا شدند و از این میان ۲۸ نفر در شهرستان آبیک فوت کردند، در حال حاضر مشکل اصلی ما اعلام وضعیت شهرستان‌ها به تفکیک است وقتی می‌گویند آبیک سفید یا زرد است صنف‌ها مطالبه می‌کنند که فعالیت داشته باشند و در برابر تصمیمات ستاد کرونا ایستادگی می‌کنند.
وی افزود: در حال حاضر باشگاه‌های ورزشی و آموزشگاه‌ها مطالبه دارند که فعالیت خودشان را از سر بگیرند درحالی‌که اگر فعالیت را شروع کنند، کنترل شیوع سخت است، از طرفی در حوزه بازار نیز مشکلاتی وجود دارد ظرف دو ماه گذشته ما رئیس صنعت و معدن نداشتیم و رئیس بعدی به کرونا مبتلا شد بنابراین نظارت به بازار کمی با مشکل روبه‌رو بود.
احمدپور یادآور شد: در حوزه بانک‌ها نیز ما مشکل‌داریم با توجه به اینکه هر بانک تنها یک شعبه در آبیک دارد اگر آن شعبه را تعطیل کنیم تمام خدمات متوقف می‌شود، بنابراین درخواست داریم از طریق سرپرستی نسبت به رعایت پروتکل‌ها به این شعبات هشدار دهند تا بانک‌ها ملزم به اجرای مصوبات شوند.
در یک‌ماهه اخیر ۲۳ نفر در تاکستان براثر کرونا فوت کردند
رضا طاهری، فرماندار تاکستان نیز خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع کرونا تعداد کل بیماران بستری ۱۳۱۹ نفر بوده است که از این میان ۶۹۴ نفر بستری و ۶۲۵ نفر به‌صورت سرپایی درمان شدند، همچنین ۹۵ نفر فوت کردند که ۲۳ فوت طی یک ماه اخیر اتفاق افتاده است.
وی تصریح کرد: در حوزه کنترل بازار بر اساس سامانه ۳۵۰ بازرسی توسط چندین تیم به‌صورت روزانه انجام می‌شود و ۸۰ اخطار صادر و ۶۱ واحد پلمب شده است، در شهرستان همکاری خوبی بین دستگاه‌ها وجود دارد، در این میان اداره کل فرهنگ و ارشاد در حوزه فرهنگ‌سازی و تبلیغات اقدامات ضعیفی انجام داده است.
۹ نفر در آوج به کرونا مبتلا هستند
نصرت‌الله علیرضایی فرماندار شهرستان آوج نیز اظهار کرد: آمارهای مربوط به شهرستان پیش‌ازاین ارائه‌شده است و هم‌اکنون ۳ نفر به علت کرونا در بیمارستان و ۶ نفر در منزل بستری هستند همچنین تعداد فوتی‌های شهرستان براثر ابتلا به کرونا تاکنون ۱۲ نفر بوده است.
وی افزود: هماهنگی بین ستاد استانی و شهری باید بیشتر شود، شهرستان آوج در آمارهای کشوری سفید و در آمارهای استانی زرد یا نارنجی مطرح می‌شود که به‌نوعی ناهماهنگی است و نمی‌دانیم وضعیت اصلی و فعلی شهرستان کدام است.
فرماندار شهرستان آوج بیان کرد: رعایت فاصله‌های اجتماعی و ماسک زدن مواردی است که همواره به مردم توصیه می‌کنیم، پیش‌ازاین ۷ کارگاه تولیدی ماسک در شهرستان آوج فعال بود اما هم‌اکنون کارگاه تولید ماسک نداریم درحالی‌که نیاز است ماسک باقیمت پایین در اختیار مردم قرار بگیرد.
وی تأکید کرد: وضعیت اقتصادی مشخص است و ۸ ماه می‌شود که مردم با مشکلات معیشتی روبه‌رو هستند و توصیه و موعظه تأثیرگذار نیست، بنابراین باید ماسک به میزان لازم و باقیمت بسیار پایین و در صورت امکان رایگان در اختیار مردم قرار دهیم، از طرفی تیم‌های بازرسی سرزده به همراه خبرنگاران باید تشکیل و به مراکز پرتجمع مراجعه و با آن‌ها برخورد کنند چراکه تا جو مبتنی بر تنبیه رعایت نشود نمی‌توانیم نتیجه بگیریم.
علیرضایی یادآور شد: تبلیغات رسانه‌های مجازی خوب اما تبلیغات محیطی بسیار ضعیف است پیشنهاد می‌شود طرح‌های اثرگذار طراحی شود و بنرهای اطلاع‌رسانی در سطح شهرهای استان نصب شود.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1855824 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.