خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1861446 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

کابوس آمریکا درباره تحریم‌های تسلیحاتی ایران به واقعیت پیوست

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 18:36
پایان تحریم‌های تسلیحاتی ایران از نظر بسیاری از رسانه‌های خارجی تعبیری غیر از شکست آمریکا در به کرسی نشاندن خواسته‌اش نداشته است.
ايران،نيوز،تسليحاتي،برداشته،نوشت،توافق،خارجه،اساس،آمريكا

المصدر نیوز مطرح کرد؛
به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه المصدر نیوز در مطلبی پایان تحریم‌های تسلیحاتی ایران را به واقعیت پیوستن کابوس آمریکا توصیف کرد.
المصدر نیوز در ابتدای این مطلب با عنوان: «کابوس ایالات متحده محقق شد: تحریم تسلیحاتی ایران برداشته شد، آن‌ها در واردات سلاح آزاد هستند»، نوشت: ایران در سال ۲۰۱۵ با کشور‌های عضو گروه ۱+۵ توافق هسته‌ای را به امضا رساند که ذیل این توافق تحریم‌های بین المللی علیه تهران در ازای وضع محدودیت‌هایی بر برنامه هسته‌ای ایران برداشته می‌شد.
همچنین در برجام در خصوص لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران در اکتبر سال ۲۰۲۰ توافق شد.
المصدر نیوز با اشاره به سرآمدن زمان تحریم‌های تسلیحاتی ایران، با درج بیانیه وزارت خارجه ایران در این خصوص نوشت: هیچ اقدام خاصی از جانب ایران لازم نبود، زیرا در صورت عدم تمدید محدودیت‌ها از سوی شورای امنیت، تحریم به طور خودکار برداشته می‌شود.
بر اساس بیانیه وزارت خارجه ایران، جمهوری اسلامی می‌تواند هرگونه سلاح و تجهیزات لازم را از هر منبع بدون هیچ محدودیت قانونی و صرفاً بر اساس نیاز‌های دفاعی خود تهیه کند و همچنین می‌تواند تسلیحات دفاعی را بر اساس سیاست‌های خود صادر کند.
المصدر نیوز البته به تلاش‌های ناکام دولت آمریکا برای نابودی برجام و به تبع آن جلوگیری از منقضی شدن تحریم‌های تسلیحاتی ایران اشاره می‌کند.
سیاست سختگیرانه و خصمانه‌ای که از می‌ سال ۲۰۱۸ با خروج از برجام و هدف قرار دادن اقتصاد ایران با توسل به تحریم‌های یکجانبه دنبال شد.
این پایگاه خبری ناکامی‌های ماه‌های اخیر وزیر خارجه آمریکا در به کرسی نشاندن یکجانبه گرایی واشنگتن در چارچوب قطعنامه ارائه شده در شورای امنیت را یادآور شد و نوشت همه قطعنامه‌های واشنگتن علیه تهران بی هیچ نتیجه‌ای با اکثریت آرا رد شد.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1861446 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.