خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1861490 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

ارائه کارنامه سلامت به دانشجویان علوم پزشکی ایران

ایسنا | دانش و فناوری | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 18:15
رئیس اداره سلامت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران از برنامه دانشگاه برای ارائه کارنامه سلامت به دانشجویان خبر داد و گفت: تمامی دانشجویان بومی و غیر بومی از ابتدای امسال مورد غربالگری جسم و روان قرار گرفتند.
دانشجويان،سلامت،دانشگاه،اداره،پزشكي،ويروس،ايران،علوم،كرونا،ب ...

رئیس اداره سلامت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران از برنامه دانشگاه برای ارائه کارنامه سلامت به دانشجویان خبر داد و گفت: تمامی دانشجویان بومی و غیر بومی از ابتدای امسال مورد غربالگری جسم و روان قرار گرفتند.
به گزارش ایسنا؛ دکتر ناصری‌پور ضمن بیان این مطلب از تشکیل پرونده سلامت برای دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی ایران اشاره کرد و اظهار کرد: این دانشگاه طبق برنامه هر سال با ورودی دانشجویان جدیدالورود قصد اجرای طرح پایش سلامت جسم و روان دانشجویان را دارد اما امسال بر خلاف سال‌های گذشته به دلیل شیوع ویروس کووید ۱۹ اجرای پرسشنامه کارنامه سلامت جسم و روان را به صورت آنلاین انجام می‌دهد.
وی در ادامه تصریح کرد: پرسشنامه سلامت از طریق سایت ثبت نام معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران بارگزاری شده است و دانشجویان به محض ثبت نام ملزم به پر کردن پرسشنامه می شوند.
سپس اداره سلامت دانشجوئی پرسشنامه‌های مربوطه را بررسی نموده و دانشجویانی که ریسک بالایی دارند را شناسایی و موضوع پرونده را بررسی می‌کند همچنین دانشجویان بومی و غیربومی در این مرحله مورد بررسی جداگانه قرار خواهند گرفت.
رئیس اداره سلامت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران تاکید کرد: در ارزیابی سلامت روان دانشجویان؛ دانشجویان بومی طی یک نامه به دانشکده مربوطه معرفی می‌ شوند تا در روزهای اعلام شده و در ساعات تعیین شده جهت معاینه و ویزیت حضوری با رعایت پروتکل بهداشتی به درمانگاه دانشجویی مراجعه کنند و از خدمات لازم بهره گیرند، دانشجویان غیر بومی نیز طی تماس تلفنی به اداره سلامت دانشجوئی یا در صورت عدم وجود اداره سلامت به معاونت دانشجویی - فرهنگی دانشگاه محل سکونت جهت ارائه خدمات لازم معرفی خواهند شد.
وی در پاسخ به این سوال که آیا امسال غربالگری ویژه‌ای برای مبتلایان یا ناقلان احتمالی کرونایی در پرونده سلامت دانشجویان لحاظ شده است، گفت:به سوالات پرسشنامه امسال یک سری سوالات مربوط به ویروس کووید ۱۹ هم اضافه شده است که از این طریق غربالگری لازم صورت خواهد گرفت.
دکتر ناصری پور همچنین خاطر نشان کرد:خدمات اصلی اداره مشاوره و سلامت دانشجوئی همانطور که از نامش پیدا است در درجه اول به دانشجویان اختصاص دارد که البته با شیوع ویروس کرونا و آنلاین شدن اکثر برنامه‌های آموزشی دانشگاه وحضور کمرنگ دانشجویان، باعث شد اعضای هیأت علمی حاضر در مطب‌های تخصصی که قبلا هفتگی یک بار حضور داشتند در حال حاضر به صورت دو هفته یک بار ارایه خدمت نمایند.
به گفته وی؛ البته بعضی از مطب های تخصصی مثل روانپزشکی همچنان به صورت هفتگی یک بار فعالیت دارند.
در مورد خدمات دندان پزشکی به دلیل اینکه احتمال شیوع ویروس کرونا بسیار زیاد است و طبق دستورالعمل معاونت درمان دانشگاه در صورت انجام خدمات دندان پزشکی ملزم به تهیه یک سری وسایل و پروتکل‌های خاص خود است و دانشجویان که دریافت کنندگان اصلی خدمات هستند و در حال حاضر حضور فیزیکی در دانشگاه ندارند؛ خدمات دندان پزشکی به ویزیت و مشاوره محدود شد.
رئیس اداره سلامت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: برای ویزیت بیماران در مطب‌ها هم پروتکل‌های معمول از جمله استفاده از ماسک توسط بیمار و رعایت فاصله اجتماعی الزامی است.
ضمناً برنامه آنکالی ۲۴ ساعته پزشکان مرکز هم هر ماه به خوابگاه‌های تحت پوشش اعلام می‌شود و از این طریق هم به دانشجویان ارائه خدمت صورت خواهد گرفت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران؛ وی در پایان خاطر نشان کرد: با شیوع ویروس کرونا سایت اداره سلامت دانشجوئی دانشگاه ایران، تمام تلاش خود را به کار می‌بندد تا اطلاعات و دستورالعمل‌های جدید در خصوص شناسایی و نحوه انتشار ویروس کرونا که از طرف وزارت متبوع به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌ شود، در اختیار دانشجویان و کارکنان و اعضای هیأت علمی قرار دهد و دراین راستا خدمات پزشکان اداره سلامت برای دانشجویانی که در حال حاضر دچار علائم ویروس کرونا شده‌اند نیز از طریق سایت اداره سلامت اطلاع رسانی می‌شود .
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1861490 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.