خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1847706 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

قهوه دست‌ساز عامل مسمومیت در شیراز

ایسنا | استان‌ها | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 18:15
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، قهوه دست ساز با کافیین زیاد را عامل مسمومیت تعدادی از شهروندان استان فارس اعلام کرد.
قهوه،مسموميت،تعدادي،شيراز،شهروندان

ایسنا/فارس معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، قهوه دست ساز با کافیین زیاد را عامل مسمومیت تعدادی از شهروندان استان فارس اعلام کرد.
عبدالرسول همتی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به مسمومیت ناشی از قهوه تعدادی از شهروندان استان فارس در روزهای گذشته، گفت: کافی شاپ‌های عرضه کننده قهوه با کافئین بالا شناسایی و به آنها اخطار تعطیل جدی داده شده است.
همنی بیان کرد: ابتدا تصور می‌کردیم که مسمومیت ایجاد شده در تعدادی از شهروندان به دلیل اضافه شدن مواد توهم زا به قهوه بوده اما پس از بررسی و نمونه گیری از افراد، متوجه شدیم یک نوع قهوه دست ساز با میزان کافیین زیاد که در تعدادی از کافی شاپ‌ها توزیع شده عامل این مسمومیت بوده است.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد که مصرف کنندگان این قهوه با کافئین بالا، علائم پرخاشگری و پس از آن سردرد، سرگیجه و تهوع و ...
را بروز داده بودند.
همتی خاطرنشان کرد: عرضه کنندگان این نوع قهوه در کافی شاپ‌ها پس از اینکه متوجه بررسی نمونه‌های آزمایشگاهی از سوی علوم پزشکی شدند، قهوه مورد نظر را جمع کردند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه عمده مسمومیت‌ها در کلانشهر شیراز حادث شده بود، تعداد مسمومین را کمتر از ٢٠ نفر اعلام کرد.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1847706 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.