خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1857832 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

مقام عراقی: آمریکا به دنبال حذف الحشد الشعبی است

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 18:15
یک عضو برجسته ائتلاف دولت قانون عراق از تصمیم آمریکا برای حذف الحشد الشعبی خبر داد.
عراق،الشعبي،طرح،عراقي،حذف،آمريكا،دست،قهريه،برجسته

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، یک عضو برجسته ائتلاف دولت قانون به رهبری «نوری المالکی» نخست وزیر پیشین عراق اعلام کرد: آمریکا طرح ویژه‌ای را برای حذف الحشد الشعبی با استفاده از قوه قهریه آماده کرده است.
«سعد المطلبی» امروزیکشنبه در گفتگو با تلویزیون «النجباء» عراق افزود که این طرح نه تنها به دست مقامات عراقی، بلکه به دست برخی جریان‌های سیاسی عراقی نیز رسیده است.
وی در ادامه سخنان خود اعلام کرد: برخی نهاد‌های دولتی آمریکا به این باور رسیده اند که الحشد الشعبی را فقط می‌توان با استفاده از زور و نیروی نظامی از صحنه عراق حذف کرد.
المطلبی تصریح کرد: بر همین اساس، یکی از برنامه‌ها در این راستا ایجاد نوعی درگیری بین نیرو‌های الحشد الشعبی با دیگر نیرو‌های مسلح عراق به ویژه ارتش عراق است.
او همچنین درباره ابعاد طرح آمریکا برای پایان بخشیدن به حضور الحشد الشعبی با استفاده از قوه قهریه گفت: واشنگتن برنامه حذف فیزیکی برخی فرماندهان ارشد الحشد الشعبی و همچنین ایجاد درگیری مسلحانه با دیگر نیرو‌های مسلح عراق را طراحی کرده است تا در مرحله بعدی، زمینه حذف نهایی الحشد الشعبی به دست مقامات عراقی از صحنه فراهم شود.
این عضو برجسته ائتلاف دولت قانون همچنین اعلام کرد به درستی نمی‌داند تاکنون کدام مقامات عراقی با این طرح آمریکا موافقت کرده و کدامیک موافقت نکرده اند؛ اما اصل طرح برای حذف الحشد الشعبی با استفاده از قوه قهریه تعریف شده است.
وی ادامه داد که این طرح آمریکایی از طریق برخی منابع آمریکایی به دست تعدادی از جریان‌های سیاسی عراقی نیز رسیده است.
ین عضو برجسته دولت قانون عراق در عین حال ایجاد درگیری بین نیرو‌های الحشد الشعبی و ارتش عراق را خیالی بیهوده دانست و افزود: به هیچ وجه نیرو‌های ارتش حاضر نیستند با الحشد الشعبی که اعتبار خود را از ملت عراق گرفته، درگیر شده یا برخورد کنند.
در این گزارش همچنین آمده است که آمریکا می‌کوشد عراق را بر اساس برنامه‌ها و سیاست هایش برای بعد از خروج نیرو‌های نظامی اش از خاک این کشور در طول سه سال آینده، آماده کند و بر همین اساس به دنبال از بین بردن همه عوامل و نیرو‌های مخالف خود در عراق است.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1857832 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.