خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1861446 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

لابی ضدایرانی: تلاش اروپا برای مذاکره درباره تمدید دوره‌ای تحریم‌های تسلیحاتی به در بسته خورد

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 18:14
مدیر سیاست لابی صهیونیستی یوانی گفت تلاش اروپا برای مذاکره در خصوص تمدید دوره‌ای تحریم‌های تسلیحاتی ایران ناموفق بوده است.
ايران،تسليحاتي،آمريكا،تمديد،امنيت،شوراي،جيسون

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، جیسون برداسکای، مدیر سیاست گروه یوانی (اتحاد علیه ایران هسته ای) در واکنش به خاتمه محدودیت‌های تسلیحاتی ایران به تلاش ناموفق آمریکا و اروپا برای تمدید دوره‌ای این تحریم‌ها اذعان کرد.
جیسون برداسکای با درج گزارش روزنامه انگلیسی گاردین در خصوص پایان تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی در حساب توئیتری خود آورد: قدرت‌های اروپایی امیدوار بودند که در مورد تمدید ۱۸ ماهه تحریم‌ها مذاکره کنند، اما نتوانستند روسیه و چین را ترغیب به حمایت از این اقدام در شورای امنیت سازمان ملل کنند.
برغم تلاش‌های چندین ماهه آمریکا، ساعت ۳:۳۰ بامداد امروز (یکشنبه ۱۸ اکتبر) بر اساس توافق هسته‌ای ایران موسوم به برجام محدودیت‌های تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران پس از ۱۰ سال به پایان رسید.
بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ از این به بعد واردات و صادرات تسلیحات از مبدا و به مقصد ایران هیچ محدودیتی نخواهد داشت.
پیش از این راهبرد آمریکا برای جلوگیری از انقضای تحریم‌های تسلیحاتی ایران با طرح دو قطعنامه در شورای امنیت دنبال شد، هر چند چیزی جز شکست مفتضحانه و انزوای بی سابقه در میان متحدان دیرینه نصیب دولتمردان آمریکا نشد.
آمریکا در مسیر به کرسی نشاندن خواست خود برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران، علاوه بر مخالفت از قبل پیش بینی شده چین و روسیه، به در بسته متحدان دیرینه اروپایی خود نیز خورد.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1861446 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.