خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1861566 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

اول نیاز گیلان توسط تولیدکنندگان مرغ تامین، بعد صادر شود

ایسنا | استان‌ها | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 17:42
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان گفت: اول نیاز گیلان توسط تولیدکنندگان مرغ تامین و مازاد آن به سایر استان‌ها صادر شود.
مرغ،بازار،استان،گيلان،توزيع،عرضه،تامين،سطح،سازمان،ادارات،نظا ...

ایسنا/گیلان رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان گفت: اول نیاز گیلان توسط تولیدکنندگان مرغ تامین و مازاد آن به سایر استان‌ها صادر شود.
فرهاد دلق‌پوش در جلسه فوق العاده بررسی وضعیت مرغ و سایر کالاهای اساسی که با حضور رؤسای ادارات صنعت معدن و تجارت شهرستان در رشت تشکیل شد، گفت: با توجه به وضعیت پیش آمده در خصوص عرضه مرغ، نیاز استان اولویت اول است، صدور مرغ پس از تامین نیاز استان انجام شود.
وی در این جلسه به رؤسای ادارات تابعه تکلیف کرد: تا متعادل شدن بازار مرغ، روزانه وضعیت آن در سطح عرضه زیر ذره‌بین قرار گیرد.
دلق‌پوش ادامه داد: دستگاه‌های عضو کارگروه تنظیم بازار استان، عضو افتخاری کارگروه نیستند بلکه بر اساس قانون هر کدام تکالیفی دارند و تامین و توزیع مرغ بر عهده جهاد کشاورزی است و شرکت پشتیبانی امور دام در هنگام اضطراری باید از ذخایرش در تامین مرغ بازار و تامین موجودی کالا اقدام کنند.
دبیرکارگروه تنظیم بازار استان گیلان، نظارت بر اقلام عرضه شده دامی در سطح بازار را بر عهده سازمان صمت استان دانست و گفت: نباید به نحوی عمل شود که عرضه مرغ در سطح بازار با کاهش مواجه شود و مصرف‌کننده دچار سردرگمی شود و حداکثر مصرف مرغ استان ۲۰۰ تن در روز است در حالی که تولید مرغ از ۴۵۰ تن در روز تجاوز می‌کند و مدیریت این عرضه، برعهده جهاد کشاورزی است.
اخلالگران بازار مرغ گیلان شناسایی شوند
دلق‌پوش بر شناسایی اخلالگران بازار مرغ تاکید کرد و گفت: از ظرفیت و امکانات اتحادیه‌های مرتبط، بسیج اصناف، انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان و اداره تعزیرات برای نظارت و پایش مستمربازار و برخورد با متخلفین استفاده شود و بدون مماشات ضمن اعمال جریمه؛ پرده و بنر هم برای متخلفین نصب شود.
رئیس سازمان صنعت گیلان از تخصیص سهمیه ۷۰۰ تنی مرغ منجمد برای تعادل بازار گیلان در آینده نزدیک سخن گفت و تصریح کرد: با پیگیری انجام شده مرغ منجمد نیز به بازار با نرخ ۱۴ هزار تومان درب سردخانه تزریق خواهد شد و قیمت نهایی مصرف کننده آن تابع تصمیمات کارگروه تنظیم بازار خواهد بود که در هنگام توزیع اعلام می‌شود.
وی به مسئولیت شرکت بازرگانی دولتی ایران در توزیع آرد در استان اشاره کرد و هشدار داد: چنانچه شرکت‌های حمل و نقل تحت مدیریت این شرکت در توزیع به موقع آرد در سطح استان نکنند، قطعا گزارش و پرونده تخلف آنها صادر می گردد تا مطابق قانون برخورد جدی صورت پذیرد.
دلق‌پوش با بیان اینکه هیچ نرخ جدیدی در خصوص مرغ، فعلا اعلام نشده است، به ادارات زیر مجموعه سازمان صمت تکلیف کرد: با هرگونه خودسری در بازار، اختفاء، احتکار و امتناع از فروش و گران‌فروشی به صورت ضربتی برخورد شود تا فضا برای متخلفان در بازار ناامن شود.
رئیس سازمان صمت استان به مدیران ادارات صمت شهرستان های گیلان تصریح کرد: عوامل دخیل در شبکه توزیع و تولید را برای نظارت مطلوب در شهرستان‌ها تحت نظارت بگیرید و فضای روانی بازار را مدیریت و با فرمانداران پرتلاش استان با هماهنگی مطلوب اقدام کرده تا شاهد بروز مشکلی در سطح بازار نباشیم.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1861566 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.