خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1861566 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

سریال "دیوار به دیوار" با مستند "منبت‌کاری" در برون‌مرزی/ "قصه ما مثل شد" انیمیشن شبانه شبکه کودک شد- اخبار رادیو و تلویزیون

تسنیم | فرهنگی و هنری | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 17:42
مستند منبت‌کاری ایرانی را شبکه العالم ساخته، سریال "دیوار به دیوار" به شبکه الکوثر آمده و "قصه ما مثل شد" را هر شب شبکه کودک پخش می‌کند.
شبكه،العالم،منبت،ديوار،مستند،هنر،مبلمان،كاري،دست،الكوثر

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، در این بسته خبری به جزئیات اخبار ساخت مستند منبت‌کاری ایرانی در شبکه العالم، پخش سریال "دیوار به دیوار" از شبکه الکوثر و انیمیشن "قصه ما مثل شد" شبکه کودک پرداخته‌ایم که در ادامه می‌خوانید:
"منبت‌کاری ایرانی" سوژه مستند شبکه العالم
سمانه جدیدی هنر منبت کاری به دست ایرانیان و خلق آثار بسیار زیبا را در مستندی جدیدش با نام "صناعة الاثاث" برای مخاطبان عرب زبان شبکه العالم به نمایش در می‌آورد.
از آنجا که هنر منبت کاری در ایران قدمتی چند هزار ساله دارد و آثار به دست آمده از روی شمشیرها، نیزه‌ها و سپرهای چوبی ارتشیان مادها و هخامنشیان گواه این مسئله بوده و امروز به درب و پنجره و مبلمان نیز تسری یافته، شبکه العالم مستندی درباره این هنر ایرانیان به روی مبلمان، تولید کرده که امشب پخش می‌شود.
در این مستند مراحل انجام منبت کاری این هنر چشم‌نواز و ظریف از طراحی و موقار زنی تا انتها به تصویر کشیده شده است.
همچنین در خصوص این صنعت که به تازگی امکان انجام آن با دستگاه‌های سی‌ان‌سی نیز وجود دارد، ذکر خواهد شد که کار منبت با دست هنوز جایگاه ویژه خود را دارد و نسبت به کار با دستگاه زنده‌تر و ارزشمندتر است.
اختصاص 15 درصد از اشتغالزایی کشور به صنعت مبلمان و ارسال سفارشات به کشورهایی همچون؛ عراق، افغانستان، ترکیه، انگلیس، فرانسه، گرجستان و ارمنستان از نکات دیگری است که به آن اشاره خواهد شد.
"صناعة الاثاث" به تهیه‌کنندگی و کارگردانی؛ سمانه جدیدی، تدوین؛ عرفان فرجی، دستیاری تهیه؛ زهرا سودفر و امیر حسین نائینی، تصویربرداری؛ مهدی عاشوری، صدابرداری؛ مهدی محمدی و ترجمه؛ محمد علوی تولید شده است.
این مستند شامگاه یکشنبه 27 مهر ساعت 21 به وقت تهران از شبکه العالم به روی آنتن خواهد رفت.
"دیوار به دیوار" به آنتن شبکه الکوثر رسیدبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1861566 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.