خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1852929 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

معافیت 850 شرکت دانش‌بنیان از پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی- اخبار علم و تکنولوژی

تسنیم | اجتماعی و حوادث | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 17:41
تدوین بسته معافیت‌های بیمه‌ای در قراردادهای دانش‌بنیان، یکی از مطالبات مهم شرکت‌های دانش‌بنیان محسوب می‌شود که در همین راستا 850 شرکت دانش‌بنیان از معافیت‌های بیمه‌ای بهره‌مند شدند.
اجتماعي،تامين،قراردادهاي،تخصصي،علمي،سازمان،معافيت،معاونت،فناوري

به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری تسنیم؛ یکی از مهمترین حمایت‌ها از شرکت‌های دانش‌بنیان با صدور بخشنامه‌ای از سوی تامین‌اجتماعی در سال 1397، رقم خورد؛ براساس این بخشنامه، تمام قراردادهای دانش‌بنیان که به تایید معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برسند، از پرداخت حق بیمه قراردادها معاف می‌شوند و از سال 1397 که معافیت حق بیمه قراردادهای دانش‌بنیان به جریان افتاده است، تا به امروز بیش از 850 شرکت توانستند از این معافیت‌های بیمه‌ای بهره‌مند شوند.
تصویب این بخشنامه و تدوین این بسته حمایتی، یک مزیت بزرگ برای شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد کرده است؛ علی‌رغم بهره‌وری قابل توجه این خدمت برای شرکت‌های دانش‌بنیان، برخی مسائل و مشکلات نیز در جریان کار به وجود آمده است که در صدر این مشکلات، نبود شعبات تخصصی تامین اجتماعی، ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان است.
این خواسته شرکت‌های دانش‌بنیان و زیست‌بوم نوآوری کشور در جلسات دو طرفه، به اطلاع مسئولین امر رسانده شده است و مسئولین سازمان تامین اجتماعی نیز در این رابطه قول همکاری داده‌اند؛ در نهایت این سازمان، راه‌اندازی شعبات تخصصی تامین اجتماعی، ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان را در دستور کار قرار داد که این شعب تخصصی ابتدا در شهرهای تهران، اصفهان و خوزستان تشکیل شد و در ادامه در دیگر شهرها و استان‌های کشور نیز به صورت تدریجی، شعب تخصصی تامین اجتماعی تاسیس شده است.
پس از ارزیابی قرارداد و در صورت انطباق آن با فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، نامه تأیید معافیت از ضرایب، توسط معاونت علمی و فناوری برای شعبه موردنظر در سازمان تأمین اجتماعی ارسال خواهد شد؛ قراردادهای معرفی‌شده، صرفاً در خصوص موضوعات دانش‌بنیانِ مورد تایید و با معرفی معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور بوده و سایر قراردادهای منعقده شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان، طبق مقررات جاری سازمان تامین اجتماعی و با رعایت ماده ٤١ قانون تامین اجتماعی محاسبه و مطالبه خواهد شد.
شرکت‌هایی که متقاضی استفاده از این معافیت هستند، با مراجعه به سامانه Reg.Daneshbonyan.ir می‌توانند درخواست خود را به همراه متن قرارداد و نامه اعلام پایان پروژه (درخواست مفاصاحساب توسط کارفرمای قرارداد) در سامانه ارسال کنند.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1852929 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.