خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1853972 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

بازتاب پایان تحریم تسلیحاتی ایران در رسانه‌های عربی

ایسنا | سیاسی | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 17:41
بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت بامداد امروز (یکشنبه) تحریم های تسلیحاتی علیه جمهوری اسلامی ایران به پایان رسید، این مساله بازتاب گسترده ای در رسانه های عربی به دنبال داشت.
ايران،خبري،خارجه،تحريم،پايگاه،نوشت،اعلام،تسليحاتي،بيانيه،راب ...

بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت بامداد امروز (یکشنبه) تحریم های تسلیحاتی علیه جمهوری اسلامی ایران به پایان رسید، این مساله بازتاب گسترده ای در رسانه های عربی به دنبال داشت.
به گزارش ایسنا، بامداد امروز (یکشنبه) وزارت امور خارجه کشورمان در بیانیه ای اعلام کرد که تحریم های تسلیحاتی علیه ایران به پایان رسید.
در بخشی از این بیانیه آمده است: امروز، یک روز بسیار مهم برای جامعه جهانی است، که برخلاف تلاش­های رژیم ایالات متحده، از قطعنامه 2231 شورای امنیت ملل متحد و برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) صیانت کرده است.
از امروز، همه محدودیت‌های انتقالِ اقلام تسلیحاتی به و از جمهوری اسلامی ایران و همچنین اقدامات و خدمات مالی مرتبط با آن و تمامی ممنوعیت­‌های ورود یا عبور از قلمرو دولت‌های عضو ملل متحد که پیش از این علیه برخی از شهروندان و مسئولین نظامی ایران تحمیل شده بودند، به صورت خودکار خاتمه یافت.
بر اساس یکی از نوآوری‌­های برجام، اختتام قطعی و بدون قید و شرط محدودیت­‌های تسلیحاتی و ممنوعیت­‌های مسافرتی مستلزم هیچگونه تصویب قطعنامه­­‌ی جدیدی نیست و هیچ نیازی به صدور بیانیه و یا هیچ اقدام دیگری از سوی شورای امنیت ملل متحد ندارد.
شبکه اسکای نیوز عربی در این باره نوشت: ایران اعلام کرد که بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت ممنوعیت خرید و فروش سلاح متعارف از امروز یکشنبه به طور خودکار برداشته شد.
این شبکه خبری مورد حمایت امارت در ادامه به جزئیات بیانیه وزارت امور خارجه در این رابطه و توییت عربی محمد جواد ظریف نیز پرداخته است.
پایگاه خبری عرب 48 نیز نوشت: علیرغم تلاش های آمریکا، ایران امروز یکشنبه اعلام کرد که تحریم خرید و فروش تسلیحات که سازمان ملل از سال 2007 علیه این کشور وضع کرده بود به طور خودکار برداشته شد.
این پایگاه خبری در ادامه توییت عربی محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در این رابطه را بازتاب داد.
شبکه روسیا الیوم نیز با پرداختن به بیانیه وزارت امور خارجه کشورمان در این رابطه نوشت: ایران پایان تحریم های تسلیحات بین المللی علیه خود را اعلام کرد و تاکید کرد که در راهبرد دفاعی ایران جایی برای سلاح کشتار جمعی وجود ندارد.
پایگاه خبری العربی الجدید نیز نوشت: دقایق ابتدایی بامداد امروز یکشنبه وزارت خارجه ایران در بیانیه ای تفصیلی اعلام کرد که تحریم های بین المللی علیه این کشور در رابطه با خرید و فروش سلاح به پایان رسیده است.
این پایگاه خبری همچنین نوشت که وزارت خارجه ایران امروز را روزی بسیار مهم برای جامعه بین المللی توصیف کرد.
پایگاه خبری بوابه الاخبار هم نوشت، ایران پایان تحریم های تسلیحاتی را اعلام کرد.
این پایگاه خبری در ادامه بیانیه وزارت امور خارجه کشورمان در این رابطه را منتشر کرد.
پایگاه خبری المشهد العربی نیز در این باره نوشت: ایران اعلام کرد که ممنوعیت خرید و فروش سلاح متعارف که سازمان ملل علیه این کشور وضع کرده بود از امروز یکشنبه به طور خودکار به پایان رسید.
این پایگاه خبری در ادامه توییت خبری محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در این رابطه را بازتاب داد.
اسپوتنیک عربی نیز با اشاره به توییت ظریف در این رابطه نوشت: وزیر امور خارجه ایران اعلام کرد که بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت تحریم های تسلیحاتی علیه ایران به طور خورکار برداشته شد.
دیگر رسانه های عربی مانند المیادین، السومریه و الفرات نیز پایان تحریم های تسلیحاتی علیه جمهوری اسلامی ایران را بازتاب دادند.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1853972 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.