خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1861446 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

مخالفت بیش از ۹۵ درصدی مردم بحرین با عادی سازی روابط با صهیونیست‌ها

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 17:30
مقامات بحرین در حالی آماده رسمیت بخشیدن به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی می‌شوند، که اکثریت مردم این کشور مخالف صلح با صهیونیست‌ها هستند.
بحرين،رژيم،روابط،صهيونيستي،عادي،عربي،توافق،بيانيه،صلح،اعلام

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه المنار، بیش از ۹۵ درصد مردم بحرین مخالف عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند.
جامعه اسلامی الوفاق اعلام کرد تلاش لجام گسیخته پادشاهی بحرین در جهت تعمیق روابط با رژیم اسرائیل تطابقی با رضایت مردم این کشور ندارد.
در حالیکه امروز یکشنبه قرار است روابط میان رژیم صهیونیستی و بحرین در منامه و طی مراسمی رسما آغاز شود، جامعه الوفاق اعلام کرد مردم بحرین باید نظر خود را در مورد این توافق غیرقانونی ابراز کنند، این توافق نامه مغایر قانون اساسی و در تعارض با "ارزش‌های میهنی و ملی" است.
در این بیانیه تاکید شد بیش از ۹۵ درصد از مردم بحرین مخالف عادی سازی روابط با صهیونیست‌ها هستند و طرح صلح اصطلاحی فاقد مرجعیتی برای نمایندگی مردم بحرین است.
در این بیانیه دلیل دیگر غیرقانونی بودن توافق صلح با رژیم صهیونیستی، سرکوب مخالفان داخلی در بحرین عنوان می‌شود.
بنا به اعلام رسانه‌های خبری، روابط دیپلماتیک میان منامه و تل‌آویو امروز با برگزاری مراسمی در پایتخت بحرین آغاز خواهد شد.
بنا به گفته یک مقام صهیونیست، هیئتی به نمایندگی از رژیم صهیونیستی و مقاماتی از بحرین با امضای بیانیه مشترکی، به روابط دیپلماتیک خود رسمیت می‌بخشند.
دولت‌های عربی امارات و بحرین در خیانتی آشکار به ملت فلسطین ماه گذشته میلادی روابط پیش از این پنهانی خود با رژیم صهیونیستی را علنی کردند.
خیانتی که با واسطه گری رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید منعقد شد.
این در حالیست که طرح صلح عربی کشور‌های عربی هرگونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را منوط به بازگرداندن سرزمین‌های فلسطین بر اساس مرز‌های سال ۱۹۶۷ و پذیرش یک دولت مستقل فلسطینی به پایتختی بیت المقدس شرقی از سوی رژیم صهیونیستی می‌داند.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1861446 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.