خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1858678 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

۲۰۰ مکان مذهبی در مینودشت سنددار می‌شود

ایسنا | استان‌ها | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 17:09
رئیس اداره اوقاف شرق استان گلستان از صدور سند برای موقوفات و ۲۰۰ مکان مذهبی در شهرستان مینودشت خبرداد.
اوقاف،شرق،استان،اداره،مينودشت،توزيع،امامزاده،سرابي،موقوفات،گ ...

ایسنا/گلستان رئیس اداره اوقاف شرق استان گلستان از صدور سند برای موقوفات و ۲۰۰ مکان مذهبی در شهرستان مینودشت خبرداد.
جعفر ذوبی سرابی در جمع خبرنگاران گفت: با امضای تفاهم‌نامه بین اوقاف، بنیاد علوی و منابع طبیعی، امسال بسیاری از موقوفات که دارای سند مالکیت نبودند، سنددار می‌شوند.
وی افزود: همچنین طی تفاهم‌نامه‌ای دیگر بین اوقاف، بنیاد مستضعفان و اداره ثبت اسناد، به‌زودی برای ۲۰۰ اماکن مذهبی نیز سند مالکیت صادر خواهد شد.
رئیس اداره اوقاف شرق استان گلستان در ادامه بیان کرد: در راستای اشتغال‌زایی و حمایت از زنان بی‌سرپرست، نمایندگی اوقاف شرق استان در قالب طرح شمیم خدمت، تفاهم‌نامه‌ای استانی با اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی به امضا رسانده که طی آن زنان سرپرست خانوار اقلام بهداشتی را در اماکن مذهبی و موقوفات تولید می‌کنند.
ذوبی خاطرنشان کرد: قرارگاه شمیم خدمت با کمک مراکز نیکوکاری، در دوران شیوع کرونا موفق به تولید بیش از ۱۲ هزار ماسک و پخت و توزیع بیش از ۱۴هزار پرس غذا در شرق استان شده است.
وی از توزیع ۱۰۰ بسته تحصیلی بین دانش آموزان نیازمند خبرداد و گفت: تاکنون در شهرستان مینودشت بیش از پنج هزار بسته بهداشتی و بیش از ۵۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی سطوح توزیع شده است.
سرابی به طرح‌های عمرانی اداره اوقاف شرق استان نیز اشاره کرد و افزود: احداث بنای امامزاده جعفر مینودشت، امامزاده موسی بازگیر و امامزاده محمد تیغ زمین را در دست اقدام داریم.
رئیس اداره اوقاف شرق استان گلستان با اشاره به کشف و ثبت ۵ فقره موقوفه منفعتی، گفت: تغییر کاربری زمینی وقفی به مساحت ۳ هکتار واقع در شهرک رزمندگان مینودشت انجام شده که پس از قطعه‌بندی، ساخت مجتمع‌های طرح ملی مسکن در آن انجام خواهد شد.
وی همچنین به کاشت گردو در ۷ هکتار از زمین‌های شیب‌دار بخش کوهسارات مینودشت اشاره کرد و گفت: این اقدام با همکاری جهاد کشاورزی صورت گرفته، باعث اشتغال‌زایی در آن منطقه شده است.
سرابی خاطرنشان کرد: نشست با مسئولان شهرستان، تجلیل از زنان واقف، تجلیل از یاوران وقف، دیدار با خانواده شهدا، افتتاح مرکز افق امامزاده اسحاق قلمی، توزیع غذا در بین نیازمندان، توزیع بسته‌های بهداشتی و غبار روبی مزار شهدای گمنام از جمله برنامه‌های هفته وقف در شرق استان است.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1858678 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.