خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1853968 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

میانگین تست های مثبت مبتلا به ویروس کرونا در خراسان شمالی به ۷۰ درصد رسید

ایسنا | استان‌ها | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 17:09
رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: میانگین تست های مثبت مبتلا به ویروس کرونا در این استان طی ماه جاری به ۷۰ درصد رسیده است.
شمالي،ميزان،نفر،درصد،كرونا،ويروس،خراسان،استان

ایسنا/خراسان شمالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: میانگین تست های مثبت مبتلا به ویروس کرونا در این استان طی ماه جاری به ۷۰ درصد رسیده است.
دکتر سید احمد هاشمی در جلسه ستاد ویروس کرونا که ۲۷ مهر ماه در محل استانداری برگزار شد، اظهارکرد: این رقم در ماه گذشته ۶۰ درصد بوده است.
وی افزود: تعداد موارد بستری مبتلا به کووید ۱۹ در این استان از ۲۳۰ نفر به ۲۵۰ نفر رسیده است.
به گفته هاشمی میزان مرگ و میر نیز از ۵.۵ تا شش نفر در روز به ۲.۷ تا سه نفر رسیده است.
وی با اشاره به اینکه به طور کلی وضعیت خراسان شمالی در ابتلا به ویروس کرونا قرمز است، ادامه داد: شهرستان های فاروج، شیروان، بجنورد و گرمه قرمز وضع اسفراین و راز و جرگلان نارنجی و جاجرم و مانه و سملقان رزد است.
این مقام مسئول تصریح کرد: طی بررسی های صورت گرفته استفاده از ماسک در این استان تا میزان ۳۸ درصد است.
وی خاطرنشان کرد: در برخی از حوزه ها همچون دفاتر پیشخوان و نانوایی ها با فاصله گذاری اجتماعی مشکل که میزان رعایت این امر توسط آن ها به ترتیب ۶۲ و ۵۷ درصد است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی ادامه داد: در تاکسی های عمومی درون شهری نیز میزان استفاده از ماسک مطلوب بوده که مشکل سوار شدن سه مسافر در صندلی عقب تاکسی ها به چشم می خورد و باید برای آن چاره ای اندیشید.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1853968 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.