خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1854435 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

یک بام و دوهوای مسئولان شهری در تعطیلی تهران و دعوت برای برگزاری مراسم- اخبار تهران

تسنیم | اجتماعی و حوادث | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 17:09
مسئولان مدیریت شهری تهران از یک سو پیشنهاد تعطیلی تهران را مطرح می‌کنند و از سوی دیگر شهرداری تهران برنامه‌هایی تدارک می‌بیند و از خبرنگاران برای حضور دعوت می‌کند.
تهران،شهر،شوراي،كرونا،تعطيلي،حضور،مسئولان،ويروس،نفر،هفته،توج ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بیش از 7 ماه از شیوع ویروس کرونا می گذرد؛ تاکنون حدود 40 میلیون نفر در دنیا به این ویروس مبتلا شده‌اند، بیش از یک میلیون و 100 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند و همچنان بر شمار مبتلایان و قربانیان کرونا افزوده می‌شود.
کادر درمان در خط مقدم مقابله با این ویروس و خدمات‌رسانی به مردم هستند و توصیه‌های متعددی برای پیشگیری و در امان بودن از شر این ویروس به شهروندان گوشزد می‌شود، استفاده از ماسک در همه اماکن، پرهیز از حضور در جمع های بیش از 5 نفر و 10 نفر، صرف‌نظر کردن از سفرهای درون شهری غیر ضروری، شست‌وشوی مکرر دست‌ها و غیره از جمله مواردی است که به صورت مکرر از سوی مسئولان و کادر درمانی نه تنها در شهرها ما بلکه در سایر شهرهای دنیا به شهروندان یادآوری می‌شود.
در حال حاضر در راستای اجرای هرچه بهتر دستورالعمل‌های بهداشتی که به آن اشاره شد برخی افراد متناسب با شرایط کاری خود و توافقات صورت گرفته دورکاری را برگزیده‌اند و برخی از مسئولان شهری نیز پیشنهاداتی برای تعطیلی تهران مطرح می‌کنند.
محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر با بیان اینکه شاهد گسترش طوفانی این ویروس هستیم و با توجه به موج سوم کرونا، وضع کشورمان اصلا خوب نیست، اظهار کرد: توصیه می‌شود که تهران را تعطیل کامل کنیم؛ در واقع باید تهران و همچنین سایر کلانشهرها به مدت دو هفته تعطیل کامل شوند چراکه در غیر این صورت نمی‌توانیم از سد موج سوم کرونا بر بیاییم.
ناهید خداکرمی دیگر عضو شورای شهر تهران نیز در یکی از جلسات اخیر شورای شهر با اشاره به اعمال محدودیت یک هفته‌ای برای شهر تهران، اظهار کرد: سوال اینجاست که آیا با تعطیلی یک هفته تهران می توانیم اپیدمی را کنترل کنیم؟
صحبتی که با متخصصان داشتم بر این عقیده‌اند که با تعطیلی یک هفته‌ای تنها شاهد فراز و فرود منحنی اپیدمی خواهیم بود و مجددا بعد از آن پیک دیگری آغاز خواهد شد.
این محدودیت‌ها را حداقل باید دو هفته اعمال کنیم و اگر قرار است محدودیت‌ها دو هفته اعمال نشود، بیهوده امور شهر را متوقف یا کُند نکنیم و همان ایمنی گله ای را پیش ببریم.
در حالی که پیشنهاد تعطیلی شهر تهران مطرح می‌شود و جلسه هشتم مهرماه شورای شهر نیز به دلیل ابتلای شدید یکی از اعضای شورا به کرونا به تعطیلی کشیده شد، برنامه های شهرداری تهران همچنان برقرار است و از خبرنگاران برای حضور در برنامه ها دعوت می‌شود.
برنامه روز آینده ای که شهرداری تهران تدارک دیده به این شرح است:
«از شما همکار گرامی دعوت می شود در آیین افتتاح و بهره برداری از بوستان زندگی که با حضور دکتر حناچی شهردار محترم تهران و مهندس هاشمی رفسنجانی رئیس محترم شورای اسلامی شهر برگزار می‌شود شرکت فرمایید.
زمان: روز دوشنبه 28 مهر ماه ساعت 10:00 صبح» .
نکته جالب تر نیز این است که برخی اعضای شورای شهر از جمله هاشمی که درخواست تعطیلی تهران را می‌دهند و دغدغه‌هایی برای کنترل موج سوم کرونا دارند نیز در این برنامه ها حضور می‌بایند.
به عنوان مثال نهم مهر خستین مرکز توسعه و رونق کسب و کار در شهر تهران در منطقه 9 و از سوی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران برگزار شد که در آن علاوه بر حضور قابل توجه مدعوین و مسئولان سازمان رفاه، محمدجواد حق شناس و حجت نظری دو عضو شورای شهر در آن حضور داشتند.
پیشنهاد تعطیلی شهر تهران و برگزاری برنامه‌ها دو رویه متناقض در مدیریت شهری است.
اگرچه برخی از این برنامه‌ها مناسبتی است و برخی دیگر برای مسئولان مربوطه از اهمیت بالایی برخوردار است اما از آنجایی که حفظ سلامتی در این روزهای کرونایی بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد، انتظار می رود نه تنها مسئولان از برگزاری برنامه‌های غیر ضروری خودداری کنند بلکه نسبت به حضور حداقلی مدعوین توجه لازم را داشته باشند.
با توجه به اینکه کرونا دوره نهفتگی یک تا 14 روزه در افراد دارد، فرد مبتلا می‌تواند در طول ماه 430 نفر را آلوده کند، آگاهی از این موضوع مسئولیتی برای همه افراد جامعه ایجاد می‌کند که نمی‌توان آن را نادیده گرفت.
بهتر است مسئولان به نسخه هایی که برای دیگران می‌پیچند نیز عمل کنند.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1854435 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.