خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1864994 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

چند درصد خودروهای عمومی تهران فرسوده است؟- اخبار محیط زیست

تسنیم | اجتماعی و حوادث | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 17:08
معاون مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تاکنون هیچ اقدام جدی برای از رده خارج کردن خودروهای فرسوده انجام نشده است که این روند باید اصلاح شود.
خودروهاي،فرسوده،هوا،هواي،سوخت،آلودگي،زيست،محيط،عمومي

داریوش گل‌علیزاده معاون مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه محیط زیست خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه تاکنون هیچ اقدام جدی برای از رده خارج کردن خودروهای فرسوده انجام نشده است، اظهار کرد: طبق نتایج بررسی‌ها و تحقیقاتی که به تازگی به دست آمده، 54 درصد خودروهای عمومی شهر تهران فرسوده هستند که باید نسبت به از رده خارج کردن آنها اقدام جدی صورت گیرد، سؤال اساسی این است که چرا اقدام مؤثری برای از رده خارج کردن خودروهای فرسوده انجام نشده است؟
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.
(کلیک کنید)
وی همچنین خودروهای دیزلی، فرسوده و نیروگاه‌هایی با سوخت "مازوت" را بیشترین عامل در آلودگی هوای شهرهای بزرگ و به‌خصوص تهران دانست و گفت: نوسازی و بهسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، توسعه انرژ‌ی‌های ‌نو و نیز برقی کردن موتور سیکلت‌ها به به بهبود و ایجاد هوای پاک منجر می‌شود.
معاون مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: تاکنون برنامه‌ریزی‌ها برای ایجاد بستری برای بهبود هوای شهرهای بزرگ از طریق توسعه حمل و نقل عمومی کافی نبوده که باید با نظارت مجلس و همکاری شهرداری‌ها این برنامه‌ریزی‌ها ساماندهی و اجرایی شود.
گل‌علیزاده مجموع میزان آلودگی خودروهای عمومی فرسوده، نیروگاه‌های با سوخت مازوت و نیز سوخت خودروهای سواری برای هوای شهرها را 80 درصد عنوان و تصریح کرد: باید الگوی مصرف سوخت خودروها و نیز تولید خودروها با استانداردهای روزِ یورو 5 اصلاح شود.
معاون مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست در پایان خاطرنشان کرد: معتقدم یکی دیگر از دلایل اصلی آلودگی هوا، تردد خودروهای فرسوده در سطح شهرهای بزرگ و پر جمعیت است که در این میان، معاینه فنی به‌موقع این خودروها نقش اساسی در کاهش آلودگی هوا دارد.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1864994 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.