خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1850573 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

«گزارشی از دستاوردهای هوش مصنوعی در علوم اسلامی»

ایسنا | فرهنگی و هنری | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 17:08
کتاب «گزارشی از دستاوردهای هوش مصنوعی در علوم اسلامی» نوشته بهروز مینایی بیدگلی، محمدابراهیم شناسا، سیدعلی حسینی، حجت‌اله اجودی و علیرضا شهبازی منتشر شد.
علوم،كتاب،هوش،مصنوعي،اسلامي،دستاوردهاي،موجود،قـرار،بيدگلي،ايـن

کتاب «گزارشی از دستاوردهای هوش مصنوعی در علوم اسلامی» نوشته بهروز مینایی بیدگلی، محمدابراهیم شناسا، سیدعلی حسینی، حجت‌اله اجودی و علیرضا شهبازی منتشر شد.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، این کتاب در ۱۰۰ صفحه، با شمارگان ۷۰۰ نسخه و قیمت ۱۵هزار تومان با همکاری مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه توسط انتشارات موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران منتشر شده است.
در معرفی کتاب «گزارشی از دستاوردهای هوش مصنوعی در علوم اسلامی» عنوان شده است: این کتاب به بررسی خدمات هوش مصنوعی در تولید علوم اسلامی و انسانی می‌پردازد.
این کتاب نقشه راهی برای پژوهشگران حوزوی و علاقه‌مندان به مباحث هوش مصنوعی است.
بهروز مینایی بیدگلی، دبیر علمی همایش هوش مصنوعی و علوم اسلامی در مقدمه این کتاب آورده است: «هـوش مصنوعـی را باید گسـتره پهناور تلاقی بسـیاری از دانش‌ها، علوم و فنون قدیم و جدید دانسـت که کاربردهـای گوناگـون و فراوانی در علوم رایانه، علوم مهندسی، علوم زیستی، پزشـکی، علوم اجتماعی و بسـیاری از علوم دیگر دارد.
امـروزه به دلیـل وجـود حجـم بالایـی از متـون اسـامی، فقهـا و پژوهشـگران حـوزوی نیازمنـد آن هسـتند کـه به تمامـی جوانـب یک موضـوع اعـم از قوانین طبیعی، عرفی و شرعی پیرامـون آن اشـراف کامل داشـته باشـند تـا بتوانند در مـورد آن اظهار نظر کنند یـا حکم جدیدی را اسـتنباط کنند.
ایـن جوانب می‌بایسـت به گونـه‌ای هوشمندانه و سازمان‌یافته در اختیار فقیه قـرار بگیرد تا فراینـد اسـتنباط را بـرای وی تسـهیل و تسـریع کند.
موتورهـای جسـت‌وجوی معنایـی و فناوری‌هـای هوشـمند پـردازش متن، می‌توانند ایـن جوانب را بـا سـرعت و دقـت قابل قبـول در اختیـار فقیـه قـرار دهند.
در حـال حاضـر موتورهـای جسـت‌وجوی معنایـی می‌توانند متونی را که عیـن آن عبارت به عبـارت موردنظـر اشـاره می‌کنند بیابند بـدون این که لزوما در متـن موجود باشـد.»
لزوم حرکت به سمت کاربست سامانه‌های هوشمند، دستاوردهای موجود هوش مصنوعی در مرزهای دانش، دستاوردهای اولیه هوش مصنوعی در حوزه دین، سامانه‌های هوشمندی پیشنهادی، تحلیل سامانه‌های هوشمندی موجود در علوم اسلامی، تقسیم‌بندی خدمات هوشمند و...
از جمله سرفصل‌های این کتاب هستند.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1850573 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.