خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1854274 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

«بی‌ماسک‌ها» جریمه شدند/ ۶۷ هزار تذکر لسانی و ۴۲ مورد اعمال قانون تا این لحظه

مشرق | اجتماعی و حوادث | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 16:47
فرمانده انتظامی پایتخت با بیان اینکه در ۵ روز گذشته، ۶۷ هزار تذکر لسانی به افراد داده شد تا از ماسک استفاده کنند، گفت: اعمال قانون از امروز جدی تر شده و ۴۲ مورد نیز تا این لحظه جریمه شدند.
پليس،كرونا،سلامت،انتظامي،ماسك،بهداشتي،پايتخت،رحيمي،تذكر،شيوع ...

به گزارش مشرق، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ، در نشست مشترک با علیرضا زالی رئیس ستادمقابله با کرونا در تهران‌ در مراسم تجلیل از شهدای عرصه سلامت ناجا، گفت: یکی از برنامه‌های پلیس در هفته نیروی انتظامی هم افزایی میان مدافعان سلامت و امنیت در کشور است.
وی افزود: دو نعمت بزرگی که خدا به ما داده است سلامت و امنیت است، تا بیمار نشده‌ و تا وقتی ناامنی را مشاهده نکنیم به خوبی، قدر آنها را نخواهیم دانست.
رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: در ماه نخست شیوع کرونا، طومار محتکرین لوازم بهداشتی را در هم پیچیده و اجازه ندادیم اموال ضروری مردم را جمع کرده و از آن سوء استفاده کنند.
وی گفت:ما در ایام نوروز توانستیم آنچه که ستاد ملی مقابله با کرونا خواسته و مقرر کرده بود را به صورت کامل انجام دهیم که نمونه بارز آن ۱۳ فروردین بود که از روز قبل آن پلیس پای کار بود.
فرمانده انتظامی پایتخت با اشاره به اینکه به صورت تمام و کمال همراه بخش های سلامت هستیم، اعلام کرد: در هفته اول اجباری شدن ماسک مقرر شد صرفا تذکر دهیم؛ تمام رده های پلیس به خط شده اند؛ در ۵ روز گذشته ۶۷ هزار تذکر لسانی به مردم داده شد تا از ماسک استفاده کنند؛ به زودی تذکرها تمام خواهد شد و اعمال قانون خواهیم کرد.
سردار رحیمی با اشاره به اینکه در چند روز گذشته بیش از ۱۰ هزار ماسک میان اقشار مختلف توزیع شده است، عنوان کرد: از ۷۹۲۹ واحد صنفی بازدید شده است که ۲۷۵ واحد صنفی به دلیل عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی با دستور قضایی پلمب شدند، اعمال قانون از امروز جدی تر شده است و ۴۲ مورد نیز تا این لحظه به علت ماسک نزدن اعمال قانون شده اند.
بیشتر بخوانید: واکنش پلیس به حواشی چرخاندن اراذل و اوباش
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه هدف هم افزایی میان بخش سلامت و امنیت کشور است، تصریح کرد: پلیس اماکن ما نیز به شدت فعال است و با واحدهای صنفی که مقررات بهداشتی را رعایت نکنند برخورد خواهد کرد.
سردار رحیمی گفت: ما به دنبال شناسایی محل هایی هستیم که برخوردها و شیوع کرونا از آن محل ها شروع شد و سخت گیری ها نیز از آن محل ها آغاز خواهد شد.
این مقام ارشد پلیسی با بیان اینکه ما در حال کنترل تردد مسافران مترو هستیم و استخرها و سالن های ورزشی را نیز تعطیل کرده ایم، اضافه کرد: اکثریت نیروی خود را به بخش هایی که شیوع کرونا بیشتر است، اختصاص خواهیم داد.
ما سهم خود را برای مقابله با کرونا به صورت کامل ایفا می کنیم و معاونت عملیات پلیس پایتخت نیز پای کار است.
وی افزود: نیروی انتظامی به صورت تمام وقت در کنار بخش های بهداشتی است.
با افرادی که با تذکر لسانی متذکر نمی شوند برخورد جدی تر خواهیم کرد.
رئیس پلیس پایتخت تاکید کرد: مردم ترددها را به حداقل برسانند زیرا امروز در کنار کرونا آلودگی هوا نیز تشدید شده است.
از مردم می خواهیم صرفا برای کارهای اضطراری از خانه خارج شوند.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1854274 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.