خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1861478 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

تصمیم درباره آلودگی هوا، در صورت ادامه‌دارشدن آلودگی

مشرق | اجتماعی و حوادث | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 16:38
انصاری گفت: اگر سکون و پایداری هوا براساس پیش بینی‌ های سازمان هواشناسی ادامه دار شود، در کارگروه کاهش آلودگی هوا مطرح و در آنجا تصمیمات لازم گرفته می‌شود.
هوا،آلودگي،قانون،روز،ناسالم،اضطرار،شرايط،تهران،انصاري،كيفيت، ...

به گزارش مشرق، شینا انصاری مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، با اشاره به آغاز فصل سرما و افزایش پدیده‌ی وارونگی دما و برنامه‌های محیط زیستی شهرداری گفت: برنامه و سند بالا دستی ما در حوزه‌ی آلودگی هوا قانون هوای پاک است که در سال ۹۶ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و مهم‌ترین سندی که در این حوزه داریم همین قانون است.
بیشتر بخوانید: تداوم آلودگی هوا طی شبانه روز گذشته در پایتخت
وی ادامه داد: این قانون تکالیف ۱۸ دستگاه مختلف در حوزه‌ی آلودگی هوا و مسایل مرتبط با آن را مشخص کرده و جزئیات کاملا در آن مشخص شده است، حتی شعب تخصصی رسیدگی به تخلفات نیز در این قانون ذکر شده است.
انصاری با بیان اینکه این قانون به طور کامل وظایف را مشخص کرده، ولی دستگاه‌ها به خوبی در این خصوص عمل نمی‌کنند تصریح کرد: این موضوع که چرا در راستای این قانون حرکت نمی‌شود نیاز به بررسی دارد؛ در این قانون و آیین نامه‌های اجرایی آن همه موارد از جمله اینکه چه خودروهایی در چه سنی باید از رده خارج شوند یا کیفیت سوخت باید در چه حد و استانداردی باشد به طور کامل توضیح داده شده است، اما از برنامه‌هایی که پیش بینی شده بسیار عقب هستیم.
وی افزود: نکته‌ای که درباره‌ی آلودگی هوا باید به آن توجه کنیم این است که در شهرهای بزرگ بارگذاری جمعیت، صنعت و خدمات بیش از توان اکولوژیک آن‌ها است و زمانیکه در حالت وارونگی دما یا اینورژن قرار داریم روزهای ناسالم را داریم.
حال اگر ما به سمت توسعه حمل ونقل عمومی، ارتقای استاندارد خودروهای نو، از رده خارج کردن خودروهای فرسوده، بهبود وضعیت کارخانه‌ها و نیروگاه‌ها و توزیع سوخت‌های با کیفیت مناسب حرکت کنیم روزهای ناسالم ما کاهش پیدا می‌کند.
مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران گفت: ما دستورالعمل‌هایی برای شرایط اضطرار داریم که تمهیدات خاص مثل طرح زوج و فرد، یا توقف برخی فعالیت‌ها در این شرایط در آن مشخص شده است.
در چند روز گذشته شرایط تهران برای گروه‌های حساس ناسالم اعلام شده، اگر سکون وپایداری هوا براساس پیش بینی‌های سازمان هواشناسی ادامه دار شود، این بحث در کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا مطرح می‌شود و در آنجا تصمیمات لازم گرفته می‌شود.
وی افزود: امسال به دلیل همزمانی وجود کرونا و آلودگی هوا در فصل سرما کسانی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند، افراد دارای بیماری‌های قلبی و تنفسی و همینطور کودکان و سالمندان باید حتی الامکان از تردد در شهر خودداری کنند.
انصاری ادامه داد: ما در حال حاضر در وضعیت هشدار هستیم و به این معنی است که باید اطلاع رسانی شود و هنوز به مرحله اضطرار نرسیده ایم که کارگروه اضطرار آلودگی هوا تشکیل شود.
لازم به توضیح است که کیفیت هوای تهران از ابتدای سال تا ۲۶ مهر ماه: ۱۵ روز پاک، ۱۵۲ روز قابل قبول، ۴۳ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و ۲ روز ناسالم بوده است.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1861478 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.