خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1848908 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

از سوادآموزی به بیش از 3000 روستایی در استان سمنان

ایسنا | اجتماعی و حوادث، استان‌ها | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 16:37
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان از سواددار شدن بیش از 3000 روستایی در استان سمنان طی یک سال اخیر خبر داد.
استان،پرورش،آموزش،سمنان،روستايي،انعقاد،سواد

ایسنا/سمنان مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان از سواددار شدن بیش از 3000 روستایی در استان سمنان طی یک سال اخیر خبر داد.
محمد دستورانی در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک آموزشی فرهنگی اداره کل امور روستایی و شوراها استانداری با اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان که با هدف ترویج فرهنگ سواد آموزی و ارتقاء سطح سواد جامعه روستایی استان انجام شد اظهار کرد: آموزش و پرورش در تمامی بخش‌ها و حوزه ها نیاز به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با دستگاه‌های اجرایی و استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در این دستگاه‌ها است.
وی با اشاره به گستردگی کار در آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: حقیقتا ظرفیت های‌ پنهانی در دستگاه های اجرایی استان وجود دارد که می تواند معین آموزش و پرورش باشد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با بیان اینکه عمده افراد کم سواد و بی‌سواد استان در روستاها هستند تصریح کرد: وزارت کشور و متناظر با آن در استان، استانداری و اداره کل امور روستایی می‌توانند همراه و یاور آموزش و پرورش استان در مسیر کاهش بی‌سوادی در این استان باشند.
وی با ابراز خرسندی از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک آموزشی فرهنگی بین استانداری و آموزش و پرورش استان اضافه کرد: قطعا این‌ تفاهم نامه سرآغاز حرکات نو و مطلوبی در این حوزه و همچنین توسعه همکاری‌های فرهنگی بین‌دستگاهی در استان خواهد بود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به گستردگی جغرافیایی در استان از آن به عنوان یکی از مشکلات در مسیر سوادآموزی در استان نام برد و افزود: سال گذشته بالغ بر ۳ هزار نفر در استان باسواد شدند که نسبت به گستره وسیع استان و پراکندگی بالا، عددی مطلوب است اما نیاز است تا تلاش‌ها و اقدامات در این حوزه تقویت شود.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1848908 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.