خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1854274 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

چرا خراسان جنوبی در شمار استان‌های دارای کمترین نرخ بیکاری است؟

ایسنا | استان‌ها | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 16:36
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در جمع بندی آمار فصل تابستان سال ۹۹، خراسان جنوبی در شمار استان‌های موفق کشور در کسب کمترین نرخ بیکاری قرار گرفت، گفت: افزایش اعتبارات ملی و تأثیر آن در تعدد پروژه‌های عمرانی و شتاب بخشی به روند اجرای آن‌ها از مهم‌ترین عوامل این توفیق است.
خراسان،جنوبي،تابستان،آمار،درصد،افزايش،استاندار،رتبه،بيكاري،ن ...

ایسنا/خراسان جنوبی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در جمع بندی آمار فصل تابستان سال ۹۹، خراسان جنوبی در شمار استان‌های موفق کشور در کسب کمترین نرخ بیکاری قرار گرفت، گفت: افزایش اعتبارات ملی و تأثیر آن در تعدد پروژه‌های عمرانی و شتاب بخشی به روند اجرای آن‌ها از مهم‌ترین عوامل این توفیق است.
مشیرالحق عابدی، امروز یکشنبه ۲۷ مهرماه اظهار کرد: به گزارش مرکز آمار ایران، خراسان جنوبی طی ۵ فصل پیاپی از استان‌های برتر در پایین ترین نرخ بیکاری کشور بوده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، وی ادامه داد: در فصل تابستان ۹۸ رتبه دوم، در فصول پاییز و زمستان ۹۸ و همچنین در بهار ۹۹ رتبه اول و در تابستان ۹۹ رتبه دوم نرخ بیکاری را در سطح کشور از آن خود کرده است.
معاون استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری استان در تابستان امسال ۵.۸ درصد بوده است، تصریح کرد: این رقم در مدت مشابه آن، تابستان سال ۹۸ به میزان ۷.۶ درصد بوده که در سال جاری با رشد قابل قبولی مواجه بوده است.
عابدی تصریح کرد: خراسان جنوبی با رتبه ۵.۸ درصد و اختلاف تنها یک دهم درصد، در جدول رده بندی استان ها بعد از خراسان رضوی با رتبه ۵.۷ درصد قرار گرفته است.
وی یادآور شد: افزایش آمار اشتغال ایجاد شده و کاهش نرخ بیکاری، از شاخص‌های توسعه یافتگی جوامع محسوب شده در ارزیابی شرایط اقتصادی هر منطقه بسیار مؤثر هستند.
معاون استاندار خراسان جنوبی به تشریح اقدامات مؤثر در کسب این موفقیت پرداخت و گفت: افزایش اعتبارات ملی و تأثیر آن در تعدد پروژه‌های عمرانی و شتاب بخشی به روند اجرای آن‌ها از مهم‌ترین عوامل این توفیق است.
عابدی افزود: تلاش و برنامه ریزی ویژه شخص استاندار در راستای عملیاتی کردن طرح‌های هاب منطقه‌ای شتر، ایجاد هزار هکتار گلخانه، واردات دام سبک و سنگین، توجه به محصولات استراتژیک کشاورزی و معدنی، سرمایه گذاری سازمان‌های اقتصادی بزرگ کشور در استان و همچنین اجرای پروژه‌های راه آهن، ۱۰ هزار واحد مسکن روستایی، هزاران واحد مسکن شهری، توجه به مسائل زیربنایی و احیای طرح‌های صنعتی معطل مانده یا خارج شده از فاز تولید از مهم‌ترین عوامل مؤثر در افزایش آمار اشتغال استان طی دو سال گذشته هستند.
وی، توجه به ظرفیت‌های بالقوه و تعریف طرح و پروژه‌ها در راستای بهره برداری از این پتانسیل‌ها را نیز در اشتغال ایجاد شده در استان مؤثر خواند.
معاون استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: طبق آخرین اطلاعات مرکز آمار ایران، در فصل تابستان امسال نیز در کل کشور بخش خدمات با ۴۸.۱ درصد، بیشترین سهم را در اشتغال ایجاد شده دارد.
عابدی یادآور شد: نکته قابل تأمل در آمار ارائه شده این است که سهم شاغلان بخش صنعتی در تابستان ۹۹ به نسبت مدت مشابه آن در سال ۹۸ به میزان ۱.۴ درصد افزایش داشته است.
وی تصریح کرد: این افزایش آمار در بخش صنعت، نشان دهنده اهتمام دولت در فعال سازی واحدهای تولیدی صنعتی است که علی‌رغم محدودیت‌های فراوان ناشی از تحریم‌ها و کمبود نقدینگی بسیار حائز اهمیت است.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1854274 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.