خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1857931 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

آغاز کشت پاییزه گندم در ۹۰۰۰ هکتار عرصه‌های زراعی یزد

ایسنا | استان‌ها | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 16:04
رئیس جهادکشاورزی استان یزد از آغاز فصل کشت پاییزه گندم در ۹ هزار هکتار از عرصه‌های زراعی این استان برای تولید ۳۷ هزار تن گندم خبر داد.
استان،گندم،تن،توليد،كشاورزان،بذرهاي

ایسنا/یزد رئیس جهادکشاورزی استان یزد از آغاز فصل کشت پاییزه گندم در ۹ هزار هکتار از عرصه‌های زراعی این استان برای تولید ۳۷ هزار تن گندم خبر داد.
«سید جمال سجادی پور» گفت: ۴۶۰ تن بذر گواهی شده گندم با یارانه دولت در اختیار کشاورزان شهرستان‌های استان قرار گرفته و تولید ۳۷ هزار تن گندم را در دستور کار برای استان داریم.
وی افزود: قیمت تضمینی به ازای هر کیلوگرم از این گندم‌ها چهار هزار تومان تعیین شده و امیدواریم بتوانیم بیش از ۱۲ هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان خریداری کنیم.
این مسئول گفت: برای این که کشور در زمینه تولید روغن به خودکفایی برسد، امسال پیش‌بینی تولید هزار تن کلزا را در ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان نیز مدنظر داریم و در همین رابطه نیز توزیع دو هزار و ۵۰۰ کیلوگرم بذرهای اصلاح شده بین کشارزان در دستور کار است.
به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، سجادی‌پور در پایان اضافه کرد: کشاورزان برای دریافت بذرهای اصلاحی می‌توانند به مدیریت جهادکشاورزی شهرستان‌های خود مراجعه کنند.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1857931 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.