خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1855730 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

مهمترین نگرانی و دغدغه رای دهندگان جوان آمریکایی چیست؟- اخبار آمریکا

تسنیم | بین‌الملل | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 16:04
بسیاری از جوانان آمریکایی دغدغه‌هایی دارند که اکنون و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری نوامبر به طرح آنها پرداخته‌اند.
درصد،مهمترين،بايدن،نگراني،جوانان،انتخابات،دهندگان،انتخاباتي، ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، اکثر جوانان آمریکایی معتقدند که مهمترین اولویت آنها در آستانه انتخابات 3 نوامبر (13 آبان) مسائل مربوط به مشکلات اقتصادی، شیوع ویروس کرونا و برابری و عدالت نژادی است.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.
(کلیک کنید)
بر اساس این گزارش، در نظرسنجی جدید رویترز-ایپسوس تنها 7 درصد جوانان زیر 34 سال گفته‌اند که مسائل زیست محیطی و تغییرات آب و هوا مهمترین نگرانی آنها در انتخابات 2020 میلادی است.
در بین کلیه رده‌های سنی نیز تنها 4 درصد رای دهندگان گفته‌اند که تغییرات آب و هوایی و محیط زیست، مهمترین دغدغه و نگرانی آنها در آستانه انتخابات به شمار می‌رود.
در مقابل، شیوع ویروس کرونا مهمترین دغدغه و نگرانی بیش از 25 درصد رای دهندگان جوان آمریکایی است و اشتغال و اقتصاد نیز مهمترین نگرانی 20 درصد رای دهندگان جوان به شمار می‌رود.
این در حالی است که ستاد انتخاباتی بایدن اعلام کرده است که تغییرات آب و هوایی یک اولویت اصلی برای کارزار انتخاباتی نامزد دموکرات به شمار می‌رود.
البته ستاد انتخاباتی بایدن برای پیروزی در انتخابات نوامبر، حساب ویژه‌ای روی جوانان باز کرده است.
در سال 2016 میلادی میزان مشارکت جوانان زیر 30 سال به حدود 46 درصد رسیده بود.
این در حالی است که مشارکت افراد بالای 65 سال به بیش از 71 درصد رسید.
بایدن وعده داده است تا یک طرح 2 تریلیون دلاری را برای انرژی سبز و مشاغل سازگار با محیط زیست و توسعه زیرساخت‌ها اجرا کند.
دونالد ترامپ نیز ضمن انتقاد شدید از این طرح بایدن، آن را یک برنامه افراطی چپگرایانه توصیف کرده و مدعی است که این طرح به ضرر رشد اقتصادی آمریکا خواهد بود.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1855730 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.