خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1854613 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

سفیر ارمنستان: از رویکرد کشورهای بی طرف برای حل مناقشه قره‌باغ استقبال می‌کنیم- اخبار مجلس و دولت ایران

تسنیم | سیاسی | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 16:04
سفیر ارمنستان در تهران با رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ارمنستان در مجلس دیدار و گفتگو کرد.
ارمنستان،كشور،ايران،پارلماني،روابط،ديدار،دوستي،توسعه،توجه،گر ...

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان در تهران ظهر امروز( یکشنبه 27 مهرماه) با سیدمهدی فرشادان رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ارمنستان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.
(کلیک کنید)
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید.
(کلیک کنید)
تومانیان در ابتدای این دیدار ضمن استقبال از گفتگو با نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه بنده 9 سال سابقه ی فعالیت در پارلمان ارمنستان را دارم به جایگاه مجالس واقف هستم و از توسعه روابط پارلمانی دو کشور استقبال می‌کنم.
وی ادامه داد: موضوعات زیادی برای توسعه همکاری‌های فیمابین وجود دارند که گروه‌های دوستی پارلمانی می‌توانند برای تسهیل این همکاری‌ها به دولت‌های دو کشور کمک کنند.
آرتاشس تومانیان عنوان کرد: با توجه به وضعیت ناشی از شیوع ویروس کرونا، مایلیم نمایندگان مجالس ارمنستان و ایران بصورت مجازی با هم در تماس باشند و تبادل نظرهایی برای تقویت روابط دو جانبه داشته باشند.
سفیر ارمنستان در تهران در پایان این دیدار با اشاره به برقراری آتش بس در مناقشه کشور متبوعش با جمهوری آذربایجان گفت: ما از رویکرد کشورهایی که بی طرف هستند برای حل این مناقشه استقبال می‌کنیم.
سیدمهدی فرشادان رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان نیز در ابتدای این دیدار، روابط ایران و ارمنستان را دوستانه و مبتنی بر احترام متقابل خواند و گفت: پیوندهای عمیق و دیرینه ای میان مردم دو کشور وجود دارند که بسترساز استفاده از فرصتهای موجود برای توسعه اقتصادی و اجتماعی فیمابین است.
وی در ادامه با ابراز علاقمندی نسبت به توسعه روابط پارلمانی میان دو کشور گفت: گفتگو و تبادل نظر میان نمایندگان دو مجلس میتواند موجب درک و شناخت متقابل از ظرفیت‌های یکدیگر شود و به تسهیل و تسریع همکاری‌های فیمابین نیز کمک می‌کند.
رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان در ادامه ی این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های دو کشور برای افزایش سطح همکاری‌های اقتصادی گفت: با توجه به شرایط کرونایی فعلی، روند روابط اقتصادی دو کشور رضایتبخش است و امیدواریم با توجه به ظرفیت‌های فراوان در ایران و ارمنستان شاهد تقویت هر چه بیشتر این همکاری‌ها باشیم.
وی در پایان با ضمن اظهار نگرانی از مناقشه اخیر ارمنستان و آذربایجان و ابراز خرسندی از برقراری آتش‌بس میان دو کشور گفت: امیدواریم با درایت مسئولان دو کشور آتش بس تثبیت شود و طرفین برای حل این موضوع به میز مذاکره بازگردند.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1854613 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.